У ВОКОД відновлено проведення реконструктивних операцій на молочній залозі

Новини 21 лютого, 2017

Минулого тижня у Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансері, після тривалої перерви, було проведено реконструктивно-відновлювальну операцію на молочній залозі. Операцію провела бригада хірургів в складі заступника головного лікаря ВОКОД з хірургічної роботи Олександра Гудзя, завідувача відділенням хірургії Анатолія Ковальчука, онкохірурга Богдана Ковальчука.

– Наш онкодиспансер, разом з Київським міським онкологічним центром, були в Україні піонерами в проведенні операцій з використанням реконструктивно-відновлювальної техніки з використанням ендопротезів, – розповідає  заступник головного лікаря ВОКОД з хірургічної роботи Олександр Гудзь. – Подібні операції проводилися в нашому диспансері з 1997 року, коли хворій вперше було виконано радикальне оперативне втручання з одномоментним ендопротезуванням молочної залози. До 2013 року в хірургічному відділенні ВОКОД було прооперовано близько ста пацієнток. Потім, з багатьох причин, подібні операції у ВОКОД були призупинені. Проте, фахівці хірургічного відділення постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень, вони відвідують майстер-класи відомих онкохірургів, переймають досвід провідних фахівців в галузі пластичної та відновлювальної хірургії. Наука сьогодні не стоїть на місці, з’явилися нові протези, впроваджуються нові техніки та підходи проведення реконструктивно-відновлювальних оперативних втручань молочної залози, почали використовувати експандери, що значно зменшило оперативну травм. Наші хірурги постійно опановують новітні методики для того, щоб впроваджувати їх у ВОКОД. За наполегливими рекомендаціями головного лікаря ВОКОД Володимира Анатолійовича Шамрая, було вирішено відновити проведення реконструктивно-відновлювальних операцій пацієнткам, прооперованим з приводу раку молочної залози. Пацієнтці було проведено ендопротезування молочних залоз із використанням якісних сучасних ендопротезів відомої в світі фірми. Було досягнуто гарного косметичного ефекту, жінка задоволена результатом, почувається добре. Приємно, що ми зрушили з місця, відновили проведення таких потрібних жінкам оперативних втручань, адже є чимало пацієнток, прооперованих з приводу раку молочної залози які бажають відновити молочну залозу.

Головний лікар ВОКОД, д.м.н. Володимир Шамрай наголошує:

Ми постійно намагаємось опановувати та впроваджувати новітні методи діагностики та лікування онкологічних хворих. Минулого року було проведено чотири майстер-класи по впровадженню ендоскопічних методів лікування онкохворих. В квітні 2016 року, разом з клінікою ізраїльської онкології ЛІСОД, ми виступили співорганізаторами ІІІ міжнародної конференції по хірургії молочної залози, на якій були присутні провідні фахівці європейського та світового рівня. На заході розглядалися питання хірургічного лікування раку молочної залози, в тому числі, чимало уваги було приділено реконструктивно-відновлювальним оперативним втручанням. Враховуючи те, що в нашому лікувальному закладі щороку оперуються понад п’ятисот пацієнток з приводу раку молочної залози, впевнений, що проведення реконструктивно-відновлювальних оперативних втручань в хірургічному відділенні диспансеру, вкрай необхідне. Наші хірурги будуть і надалі опановувати нові прогресивні ефективні техніки проведення таких операцій і підвищувати свій професійний рівень. Адже, жінка отримує величезну моральну травму, дізнавшись про свою хворобу, але, не меншим стресом стає перспектива втратити свою жіночість після мастектомії. Реконструктивно-відновлювальні оперативні втручання дозволять зменшити велике психологічне навантаження, жінка буде відчувати себе більш впевнено, спокійно і комфортно.