Новий КТ працюватиме в Новому 2018 році

Новини 18 грудня, 2017

З нового року у Подільському регіональному центрі онкології працюватиме новий, сучасний комп’ютерний томограф
З січня 2018 року у Подільському регіональному центрі онкології(Вінницькому обласному онкодиспансері) працюватименовий сучасний комп’ютерний томограф екстра класу. Обладнання вкрай необхідне для лікарні, каже головний лікар ПРЦО,доктор медичних наук Володимир Шамрай. Адже кілька років в диспансері функціонував лише один КТ, який працював з великим перевантаженням.
” Єдиний комп’ютерний томограф постійно працював понаднормово.Так, при нормі 4 тисячі обстежень в рік, у 2016 році обстежено 4381 хворих та виконано майже сім тисяч досліджень. Вже цьогоріч обстежено понад 4,5 тисячі вінничан та зроблено 7859 досліджень. Тобо на 96% більше норми. Завдяки новому діагностичному устаткуванню лікарі зможуть більш швидко та якісно поставити людині діагноз і вчасно надати необхідну медичну допомогу. А для наших пацієнтів це надважливо.На новий томограф лікарня чекала кілька років “, – зазначив Володимир Шамрай.
Сучасне діагностичне обладнання, яке було необхідне для ПРЦО куплено за 12,5 мільйонів гривень. З яких майже 10 млн -це кошти з обласного бюджету. Ще 2 мільйони гривень надійшли, як субвенція з місцевих бюджетів з районів Вінниччини, а півмільйона гривень – використано з державного бюджету.
Сьогодні,22 грудня голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій у присутності колективу онкодиспансеру вручив пакет документів на обладнання головному лікарю ПРЦО Володимиру Шамраю.
” Мені дуже приємно, що в нас сьогодні така важлива і довгоочікувана подія.Ми провели колосальну роботу, і попри всі проблеми, які в нас були, завдячуючи підтримці депутатського корпусу обласної Ради, винайшли 12,5 млн. гривень та придбали цей найсучасніший комп’ютерний томограф. У нас дуже великі плани на перспективу, спільно розглядаємо ваш заклад як пріоритетний”-зауважив Валерій Коровій.
Водночас директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович розповіла, що в лікарні передбачається зведення ще одного корпусу, адже пацієнтів досить багато.
“Думаю, що в січні завершаться проектні роботи і за виділенням першого траншу буде розпочинатися будівництво ще одного корпусу, де будуть розташовані хірургічні, організаційно-методичні відділення і великий зал. Розширювати Подільський регіональний центр онкології”, – підкреслила Людмила Грабович.
До речі, з літа тривають роботи по реконструкції урологічного відділення -останього в хірургічному корпусі центру онкології. З виключно новим обладнанням воно розпочне роботу у першому півріччі 2018 року.