Відділення урології

operationУрологічне відділення Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру створено в 1977 році. Відділення розгорнуте на 50 ліжках. Основний напрямок роботи відділення – хірургічне, комплексне лікування пухлин сечостатевої системи.

Щорічно на базі відділення проходять лікування більше 900 хворих з онкоурологічною патологією. Хірургічне лікування в більшості випадків носить радикальний характер. На протязі року колектив урологічного відділення ВОКОД виконує близько 800 хірургічних втручань різного ступеня важкості.

В групі хворих з онкоурологічною патологією перше місце займають пацієнти з раком сечового міхура. Завдяки впровадженню сучасних малоінвазивних методик хірургічного лікування поверхневого раку сечового міхура,  значно зменшилась кількість відкритих резекцій.

Хірургічне лікування пацієнтів з поверхневим раком сечового міхура виконується в об’ємі трансуретральної резекції (ТУР) сечового міхура з подальшим застосуванням внутрішньоміхурової хіміотерапії.  При інвазивних пухлинах сечового міхура виконуються радикальні цистектомії  з використанням різних методик відведення сечі. Колектив лікарів онкоурологічного відділення впровадив та вдосконалює методики ілеонеоцистопластики.

Варто відзначити, останніми роками зросла захворюваність на рак нирки та збільшився відсоток ранніх стадій захворювання. А отже, виріс відсоток (30%) органозберігаючих оперативних втручань – резекції нирки. При відсутності показань до резекції нирки виконуються радикальні нефректомії. У відділенні виконуються методики стентування верхніх сечових шляхів та черезшкірних пункційних нефростомій під УЗД контролем.

Значний відсоток хворих в онкоурологічному відділенні становлять пацієнти з раком передміхурової залози. При початкових стадіях раку простати виконуються радикальні простатектомії, досягаючи максимального збереження зовнішнього сфінктера та латеральних нейросудинних пучків, з метою адекватного сечовипускання та збереження потенції. Більша частина хворих на рак передміхурової залози отримують комбіноване та комплексне лікування, що включаєв себе хірургічну або медикаментозну кастрацію, призначення антиандрогенів та курсу променевої терапії.

Більшість оперативних втручань та способів консервативного лікування виконується за розробленими у клініці методиками , захищеними авторськими правами.

kolektyv1280

Колектив лікарів відділення урології ВОКОД