Заради здоров’я та краси жінки! Майстер клас з пластики молочної залози відбувся у ВОКОД.

Новини 19 травня, 2017

Заради здоров’я  та  краси жінки!

Вчора, дев’ятнадцятого травня, провідний пластичний хірург України, доктор медичних наук, професор кафедри хірургії № 4 НМУ імені О.О. Богомольця Василь Васильович Храпач провів  майстер-клас з реконструктивно-відновлювальних оперативних втручань молочної залози для вінницьких хірургів. Справжній гуру своєї справи,  авторськими методиками якого користуються закордонні фахівці,  на базі Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру спільно із хірургами диспансеру  провели дві операції.  Вінничанкам в межах другого етапу лікування  раку молочної залози після виконання  радикального оперативного втручання було встановлено сучасний  ендопротез  фірми Аллерган.  

Ініціаторами проведення   майстер-класу задля  підвищення професійного рівня  онкохірургів диспансеру, які прагнуть самовдосконалюватися виступили головний  лікар ВОКОД Володимир Шамрай та заступник головного лікаря диспансеру з хірургічної частини Олександр Гудзь.

За ходом операцій в режимі відео конференції спостерігали більше десятка  хірургів з міських та обласних лікувальних закладів.

За словами заступника головного лікаря Олександра Гудзя онкохірурги ВОКОД, одні з перших в нашій країні почали  проводити  операції  з відновлення молочної залози з використанням реконструктивно-відновлювальної техніки, тобто ендопротезів.  Однак у 2013 році з різних причин подібні  операції у диспансері були призупинені.

– В минулому році за наполегливими рекомендаціями головного лікаря ВОКОД Володимира Анатолійовича Шамрая, було вирішено відновити проведення реконструктивно-відновлювальних операцій пацієнткам, прооперованим з приводу раку молочної залози. Цим самим  ми зробили крок вперед  задля підняття престижу нашого диспансеру. Та головне проведення таких потрібних жінкам оперативних втручань  – це  важливий аспект реабілітації жінок. Чимало пацієнток, прооперованих з приводу раку молочної залози, які бажають відновити молочну залозу.

За словами Олександра Гудзя, щорічно в хірургічному відділенні, на базі якого відбувався майстер-клас  проводиться майже 2200 оперативних втручань. З яких біля  800 на молочній залозі: 500 операцій з приводу раку молочної залози   і приблизно 300-400 операцій при мастопатіях.

-Хворі звертаються  до нашого диспансеру із  онкопатологією на різних стадіях, зазвичай на  першій і другій . А це саме ті стадії , які дають змогу проводити згадані оперативні втручання і отримувати гарні результати. Тим більше що, той арсенал  діагностичного обладнання, який з’явився у нашому диспансері , а це і  мамографи, УЗД-апарати з апаратурою для мамологічного обстеження і звичайно пересувний мамограф “Квітка”, який їздить по найвіддаленіших населених пунктах області  дає змогу діагностувати  рак  молочної залози   на ранніх стадіях. Саме вони будуть кандидатками для проведення таких операції, – наголошує Олександр Гудзь.

За його словами,  жінки витрачають на протезування свої власні кошти , завдання онкохірургів зробити роботу якісно, щоб, подивившись у дзеркало, вінничанки  були задоволені.

-Ми лікарі, як ніхто  знаємо, що наука не стоїть на місці,  з’явилися нові протези, впроваджуються нові прогресивні техніки та підходи. І ми намагаємося йти з часом в ногу. Під час  майстер-класу, який провів нам Василь Васильович Храпач  мали можливість отримати відповіді  на  питання, які виникають в нашій повсякденній практиці та перейняти досвід провідного пластичного хірурга, аби впроваджувати  його в диспансері. Такі оперативні втручання дозволять вінничанкам отримувати не лише комплексну і комбіновану терапію, а й проводити етап реабілітації на сучасному рівні. На сьогодні виконується як одномоментні  так і відтерміновані реконструктивні операції. Краще звичайно одномоментні, адже з часом  скорочується шкіра і в таких випадках потрібно використовувати експандери. Звісно ми виконуємо і такі операції,адже багато жінок, які були прооперовані 10-20 років тому, повертаються до нас, щоб зробити молочні залози, –  розповідає  Олександр Гудзь.

За словами  головного лікаря  ВОКОД, доктора медичних наук Володимира Шамрая лікарі диспансеру добре розуміють, що апаратура, методики та технології не стоять на місці і те що сьогодні новаційне, завтра –  застаріле. Тому постійно навчаєються новому, підвищують рівень майстерності.

_  Впевнено можу сказати, що наші онкохірурги – одні з найкращих в  країні. Вони постійно вдосконалюють та підвищують свій професійний рівень, опановують нові прогресивні методи лікування. Часто відвідують різні  конференції, які проводяться в Україні та за її межами, стажуються за кордоном. На місці ми забезпечуємо їх можливістю брати участь у різноманітних  майстер-класах, провести які  запрошуємо провідних фахівців нашої країни. Наприкінці 2016 року на базі онкодиспансеру за підтримки колег з Національного інституту раку відбувся майстер-клас з лапароскопічної хірургії колоректального раку із використанням степлерного наданального анастомозу. Це досить складне оперативне втручання, яке раніше ми не використовували. З минулого року співпрацюємо  з ендоваскулярними хірургами Вінницького кардіологічного центру та вдало застосовуємо такий новаційний метод, як хіміоемболізацію злоякісних пухлин. Хіміоемболізація ефективна при неоперабельних пухлинах, її застосування корисне, коли необхідно “перетворити” таку пухлину в операбельну. Майстер-класи  по застосуванню хіміоемболізація проводив віце-президент міжнародної Асоціації ендоваскулярних хірургів та інтервенційних радіологів, зав. відділенням рентген-хірургії Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. Зайцева НАМН України, д.м.н., професор Юрій Авдосьєв. Він є частим гостем в нашому лікувальному закладі і під його керівництвом виконано майже 50 оперативних втручань  по вказаній методиці, – розповів Володимир Шамрай.

Беручи до уваги що в диспансері щороку оперуються понад п’ятисот пацієнток з приводу раку молочної залози, головний онколог Вінниччини Володимир Шамрай переконаний, що проведення реконструктивно-відновлювальних оперативних втручань в хірургічному відділенні диспансеру, вкрай необхідне.

-На Вінниччині рак молочної залози в першій-другій стадії діагностується у 95% жінок, хворобу на пізніх стадіях виявляють у п’яти відсотків пацієнток. Це один із найкращих показників в нашій державі. Лікування раку молочної залози передбачає проведення реконструктивних операцій на грудній залозі, що є важливим аспектом реабілітації жінок. Тому хірурги диспансеру, аби йти в ногу з часом  проводять  реконструктивно- відновлювальні оперативні втручаня та застосовують ендопротезування молочних залоз з використанням якісних сучасних ендопротезів. До того ж, згадані операції дозволять зменшити велике психологічне навантаження, жінка буде відчувати себе більш впевнено і комфортно. Впевнений в тому, що використання даного методу має великі перспективи в нашому лікувальному закладі, – підкреслив Володимир Шамрай.