В Україні 2020 рік оголошено Роком медсестринства

Новини 17 лютого, 2020

В Україні 2020 рік оголошено Роком медсестринства
Міністерство охорони здоров’я України затвердило План заходів та оголосило 2020 рік – Роком медсестринства в Україні. Відповідний наказ підписала Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.Таким чином Україна підтримує ініціативу Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з якою на 72 Генеральній асамблеї ВООЗ було прийнято Резолюцію про оголошення 2020 року Міжнародним роком медсестринства.
Більшість працівників охорони здоров’я в усьому світі – це медичні сестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть в медичному середовищі залишається недооціненою. МОЗ України планує змінити цю ситуацію та запровадити європейські стандарти медсестринства.
Вирішення цього питання потребує не тільки покращення умов праці та підвищення заробітної плати, а комплексного підходу, що включає більш якісний та сучасний рівень освіти медичних сестер, розширення медичних практик, зміна системи управління.
“ Ми маємо об’єднати ресурси, знання та експертизу для створення дорожньої карти на 5-10 років. Медсестра в Україні- це гідна професія, котра сьогодні має бути шанована та гідно оплачуватись”,- зазначила Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.