Володимир Шамрай: “Сьогодні ми на шляху до створення “Подільського регіонального онкологічного центру”

Новини 29 серпня, 2017

Система онкодопомоги на Вінниччині має бути ефективною, починаючи від лікування, профілактики, скринінгу до хоспісної допомоги. Вивести на новий, сучасний рівень надання меддопомогу хворим на рак в нашому регіоні взялися обласні онкологи. Більше того, сьогодні вже окреслена чітка перспектива: створення на базі Вінницького обласного клінічного онкодиспансеру – “Подільського регіонального онкологічного центру”.
Для цього ВОКОД має всі необхідні можливості та потужності, каже головний лікар лікарні, д.м.н Володимир Шамрай. До речі, ідея створити медичний заклад нового зразка належить саме йому.
У липні у ВОКОД відбулося колективне обговорення створення “Подільського регіонального онкологічного центру”. Під час якого, працівники диспансеру зауважили – ініціатива не лише має право на подальший розвиток, її потрібно реалізовувати не відкладаючи у “довгий ящик”. Адже нажаль з кожним роком кількість хворих на рак збільшується, потік пацієнтів на третинний рівень зростає. Вже сьогодні на обліку у Вінницькій області перебуває майже 42 тисячі онкохворих. А так, як ВОКОД працює за принципом відчинених дверей, тут не вимагають від хворих направлень, то вінничани звертаються відразу в диспансер.
“Від поставленої мети не відступимо і йтимемо послідовними, цілеспрямованими та виваженими кроками. Адже наше завдання – надання якісної допомоги пацієнтам, в рази зменшити смертність від онконедуг, охопили профоглядами якомога більшу кількість населення Вінниччини, що дасть змогу виявляти хворобу на ранніх стадіях, коли вона повністю виліковується, а затрати пацієнта на лікування будуть мінімізовані. Команда диспансеру намагається йти “в ногу з часом” і ми запроваджуємо кращі світові та європейські практики в нас в лікарні. Тому переконаний, коли на базі ВОКОД запрацює “Подільський регіональний онкологічний центр” від цього виграють усі, як медики так і пацієнти. А реальні позитивні зміни ми отримаємо за кілька років”, – зауважив Володимир Шамрай.
Вже в новоствореному центрі, каже головний лікар ВОКОД, буде можливість відкрити декілька вкрай необхідних для лікарні структурних підрозділів. Зокрема у планах створення мамологічного та онкогематологічного відділеннь, а також денного стаціонару.