Відбулося відкриття сучасного онкоурологічного відділення ПРЦО після реконструкції

Новини 27 грудня, 2018

Без палати №13: у Подільському регіональному центрі онкології відкрили оновлену урологію. На реконструкцію відділення витрачено майже 23 мільйони гривень

Сьогодні, 27 грудня, у Подільському регіональному центрі онкології після реконструкції запрацювало оновлене урологічне відділення. На капітальний ремонт урологія чекала пару десятків років, в серпні 2017 року було розпочато реконструкцію, за рік найбільше відділення онкоцентру змінили до непізнаваності.

«Нове обличчя» урологічного відділення коштувало майже 23  мільйони гривень.  Зокрема 20420,5  тис.грн. було виділено з Державного фонду регіонального розвитку і 2180,1 тис.грн  з обласного бюджету, 148,9 тис.грн – власних надходжень.

 «Урологічне відділення буде показовим. Тут зроблена сучасна вентиляція і система кондиціювання, встановлені спеціальні фільтри в операційній. Вперше за історії ПРЦО кошти виділені не лише на ремонтні роботи (майже 15 млн.грн) , а й на оновлення медичного устаткування та обладнання(понад 8 млн.грн). Урологічне відділення єдине в ПРЦО, яке має свою автономну операційну із двох залів. Створено дві післяопераційні палати, для того щоб розвантажити реанімаційне відділення онкоцентру. Біля ліжка кожного пацієнта знаходяться кнопки виклику. Відділення облаштувано за новітніми технологіями, встановлено систему відеоспостереження та оповіщення, тут передбачено енергозберігаюче освітлення. Подільський регіональний центр онкології ми крок за кроком перетворюємо на медичний заклад європейського рівня із сучасними підходами до діагностики та лікування пацієнтів з онкопатологією. Лікарня робить ставку на високий рівень сервісу, до того ж, намагаємося забезпечити комфорт та належні умови перебування хворих під час лікування» –  зазначив головний лікар ПРЦО, Заслужений лікар України, д.м.н Володимир Шамрай.

Тепер в оновленому відділенні 19 просторих та світлих палат на 50 сучасних ліжок, в яких регулюється положення пацієнта. Немає жодної палати, як це було раніше, де тіснилися  по 6 пацієнтів. В урології створено двомісні та трьохмісні палати. Подбали під час реконструкції і про хворих  з особливими потребами. Для них створено інклюзивну одномісну палату, із доступним для людей на візках душем та санвузлом.

На відкриття нового відділення завітали  керівники  області, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та Анатолій Олійник, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович, депутати обласної ради. Привітати  керівництво ПРЦО та  колектив урології із новосіллям відділення прийшли колеги із інших медичних закладів Вінниці.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій зазначив, що в Україні загалом і на Вінниччині зокрема гостро стоїть проблема з онкологічними захворюваннями, тому фінансова підтримка влади таких проектів, як реконструкція урологічного відділення онкоцетру  і взагалі медичних закладів є вкрай необхідною. Важливо, щоб лікування було якісним,а люди відчували захищеність. Тому лікарні і надалі будуть в пріоритеті для обласної влади.

«Минулого року, коли ми відкривали гінекологічне відділення після реконструкції, я заходив в урологічне. Тоді було соромно та страшно, що в 21 столітті людям доводиться лікуватися, а лікарям працювати в таких умовах. Сьогодні ми бачимо результат спільних зусиль, починаючи від ідеї, прагнення до втілення проекту. Щира подяка Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману за підтримку в реалізації цього проекту, адже була досить велика конкуренція щодо визначення проектів, які фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку. Окрема дякую персоналу за те, що ви вірили в такий результат, адже одразу відчувається, що все тут зроблено з любов’ю. Проблеми є, але ми рухаємося вперед і в нас багато планів», – зазначив Валерій Коровій.

«Без консолідованої позиції не було б сьогоднішньої події, не вдалося б вирішити багато проблем. Хотів би подякувати колегам  – депутатам, за те, що питання медицини,особливо такі проекти, як сьогоднішній, майже одноголосно ними підтримуються»,- зауважив Анатолій Олійник.

Щороку у відділенні лікується понад 900 онкохворих та проводиться понад 1000 оперативних втручань.

«Лікарі відділення постійно працюють над удосконаленням методів лікування,так широко впроваджують малоінвазивні та лапароскопічні операції – це втручання, які дозволяють скоротити термін перебування хворого на ліжку та зменшити термін реабілітації пацієнтів. Завдяки придбаному в рамках реконструкції обладнанні медики зможуть покращити надання медичних послуг. Зокрема куплено ультразвукове високотехнологічне устаткування Лотус(LOTUS). Варто зазначити, що по Україні мало лікарень, в яких він наявний», – наголосив зав. відділенням,к.мед.н., лікар вищої категорії Руслан Церковнюк.

За словами головного лікаря ПРЦО Володимира Шамрая у планах на найближчу перспективу  – розпочати реконструкцію радіологічного відділення.

«Темп змін ми не збираємося зменшувати,адже я і колег, які працюють зі мною пліч-о-пліч розуміємо, що перспективу мають лише найкращі, а удосконалення якості медичної допомоги потребує постійного руху. Тому у планах розпочати реконструкцію радіологічного відділення Подільського регіонального центру онкології . На капітальний ремонт приміщення чекає з дня побудови. Плануємо розпочати реконструкцію поліклініки, яка передбачає будівництво нового корпусу. Ми постійно стараємося максимально наситити центр сучасною технікою, аби бути на рівні з кращими клініками та центрами.Тож маю надію, що нарешті для Подільського регіонального центру онкології буде придбано вкрай необхідний лінійний прискорювач. Бункер для його встановлення вже збудований у ПРЦО. Перемовини із китайською стороною, яка готова надати дороговартісне обладнання в рамках промоції, наближаються до фінішу», – зазначив Володимир Шамрай.