Рак переможний! Однак потрібно діяти на випередження.

Новини 4 лютого, 2018

Рак переможний! Однак потрібно діяти на випередження.
Четверте лютого в усьому світі символізує день боротьби проти раку. Це день-нагадування суспільству про існування такої глобальної проблеми, як онкологічні захворювання. А також це сворідний заклик зупинитися на кілька хвилин і задуматися, що кожен із нас може зробити, аби протистояти страшній недузі.
У багатьох виникає питання: чи реально запобігти смертельній хворобі? І я, не лише як головний лікар Подільського регіонального ценру онкології, але як практикуючий онкогінеколог з впевненністю відповідаю,ТАК!
У боротьбі з онкопатологією можна вийти переможцем, однак потрібно діяти на випередження.На жаль, українцям та віннничанам зокрема, поки що це правило не вдається застосовувати на 100%. Про це свідчить статистика ракових захворювань. Щорічно в Україні реєструють близько 140 тисяч випадків онкозахворювань, причому більше половини пацієнтів — люди працездатного віку. Більше 42 тисяч вінничан хворі на рак, 25% з яких це мешканці Вінниці. Майже 40% онкологічних захворювань всіх локалізацій лікарі діагностують в ІІІ-ІV стадіях. В середньому, щороку на Вінниччині, новоутворення виявляють більш ніж у 5,5 тисяч людей. Так протягом минулого 2017 року діагноз рак почули 5849 вінничан.
У чоловіків перша п’ятірка онкозахворювань практично не змінюється декілька років.В такому собі атирейтингу перше місце займає рак легенів, трахеїв і бронхів, друге – новоутворення передміхурової залози.До речі, захворюваність на дану онкопатологію кожного року збільшується. На третьому місці – захворювання шкіри , четвертому – шлунка і п’ятому – ободової кишки.
На першому місці у структурі захворюваності жінок – рак молочної залози, на другому – злоякісні новоутворення шкіри, на третьому – рак тіла матки, на четвертому місці – рак шийки матки, а на п’ятому ободової кишка.
Невтішні цифри та й слово „рак” всіх лякають. Сьогодні все частіше чуємо про цей діагноз, все більше взнаємо, що онкологічні процеси діагностували рідним , близьким чи знайомим. Рак став надзвичайно поширеним захворюванням.
Причини виникнення онкопатології досі до кінця невивчені . В багатьох випадках можна звинувачути шкідливі звички, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування та екологію. Не завжди рак можна попередити , якщо вести здоровий спосіб життя ,вживати корисну їжу,займатися спортом . Аби захистити себе, вкотре раджу не ігнорувати профілактичні обстеження. Зробіть своїм життєвим правилом принаймні раз в рік організовувати “дні здоров’я” і почніть регулярні огляди у лікарів. Лише так можна виявити онкозахворювання на ранніх стадіях,коли злоякісне новоутворення лише зароджується .Тоді війна з недугою буде не такою важкою і дороговартісною, менш тривалою,а головне так більше шансів на повне одужання.
Спадковість також є великим фактором ризику, насамперед це стосується жінок.Тому слід пам’ятати, коли у жінки в анамнезі були родичі хворі на рак молочної залози, яєчників, шлунку, підшлункової залози — вона в групі ризику. Таким жінкам потрібно обов’язково проходити генетичне обстеження на мутацію генів BRCA 1/2, адже вірогідність захворіти у носіїв мутаційних генів становить 60-70%. Аби його зробити не потрібно їхати закордон чи до столиці. Адже в Подільському регіональному центрі онкології доступне генетичне тестування для виявлення присутності мутованого гену BRCA1 і BRCA2.
Ще раз наголошую,що страшну статистику захворювань може знизити своєчасне виявлення онконедуги.У нашій лікарні для цього є все необхідне: професійні спеціалісти, обладнання та устаткування, яке ми до речі постійно оновлюємо. Наша команда не стоїть на місці та опановує нові і проггресвні методи ,як діагностики так і лікування.
І пам’ятайте, що навіть якщо здається, що надії немає, знайте – надія є завжди. Головне- відношення до самих себе має стати шанобливим та дбайливим.
Будьте здорові!!!
З повагою, головний лікар Подільського реіонального центру онкології Володимир Шамрай.