У Вінниці діятиме українсько-корейський науково-дослідний центр, в якому шукатимуть ліки від онкозахворювань. Участь в доклінічних дослідженнях братиме ПРЦО

Новини 4 березня, 2019

Онкологічні захворювання давно зайняли одну із лідируючих позицій серед хвороб і причин смертності в усьому світі, Україна – не виняток. Для боротьби із раком, а точніше створення ліків від пухлин різних локалізацій, у Вінниці планують створити науко-дослідний центр за участі компанії із Кореї. Він діятиме на базі Вінницького національного медичного університету ім. Пирогова. Тут, кажуть представники вишу, підготовлені для нього приміщення.

Сьогодні, 4 березня, було підписано меморандум про взаєпопорозуміння, тобто угоду про співпрацю між корейською біотехнологічною компанією WELLMARKER BIO Co, Вінницьким медуніверситетом та Подільським регіональним центром онкології.

Створений науково-дослідний центр має стати унікальним для України закладом, де буде організований повний цикл досліджень, що має на меті створення нових молекул майбутніх ліків для лікування раку. Сторони домовилися про довгострокову співпрацю та спільні дослідження задля покращення здоров’я людей та доступу до сучасного медичного обслуговування  в Україні, Республіці Кореї та світі.

«Наш заклад відвідали представники Кореї, які ознайомлювалися з університетом і лабораторіями, які міжнародні сертифікати, підібрали місце, де буде розгорнутий науково-дослідний центр. Ми надамо під цей центр наші навчальні площі, які практично вже готові. Зараз займаємося підбором кадрів, які будуть працювати у цьому центрі. Ми розуміємо, що така робота може слугувати проривом, як у науково-дослідній діяльності, так і дослідженні і пошуку лікарських препаратів для лікування онкозахворювань.

Робота з компанією WELLMARKER BIO Co, яка має потужний потенціал, дасть можливість підняти рівень наукових досліджень у досягненні кінцевого результату, вийти на препарати, які допоможуть в майбутньому людству. Думаю, що центр дозволить зробити нам прорив у таких напрямках, як онкологія, імунологія, цитологія, гістологія тощо. І у мене не має сумніву, що ця величезна робота, яка буде проводитися не один рік, стане успішною», – зазначив ректор університету Василь Мороз.

Доклінічні дослідження будуть відбуватися у створеному центрі ВМНУ. Подільський регіональний центр онкології, де в рік лікується більше 10 тисяч онкопацієнтів, надаватиме біологічні матеріали онкохворих різних видів локалізацій та інформацію про них. Далі доклінічні дослідження будуть відбуватися на лабораторних тваринах на основі допоміжних науково-дослідних технологій корейської компанії.

За словами головного лікаря ПРЦО Володимира Шамрая, вінницький онкоцетр, якому цьогоріч виповнюється 74 роки, вперше братиме участь у подібних доклінічних дослідженнях.

«Більше 10 років в нашому закладі проводяться клінічні дослідження, які надають змогу забезпечити онкологічних хворих сучасними хіміо- та тангентними препаратами. Тобто раніше ми брали участь вже на першій, другій та третій стадіях клінічних досліджень – препарати компаній, які вже пройшли доклінічні експерименти випробували на пацієнтах, звичайно за їх згодою. А цей проект реалізується на початковому рівні, на етапі доклінічних досліджень з використанням лабораторних тварин. Для колективу нашого медзакладу, який є одним із провідних лікувальних закладів в Україні, важливо долучитися до цієї великої справи, до сучасних найбільш перспективних наукових досліджень дікування раку.Враховуючи потенціал медуніверситету, корейських інвесторів і бажання лікарів ПРЦО, впевнений в тому що ми досягнемо успіху.

У Вінницькій області щороку діагностуємо майже 6 тисяч нових випадків онкологічних хвороб. Сьогодні в нашій державі перебуває в канцер-реєстрі більше одного мільйона хворих на рак. Майже 80 тисяч помирає щороку  від онкозахворювань. Більшість – це люди працездатного віку. Тому без перебільшення можна сказати, що проблема ранньої діагностики лікування онкозахворювань в нашій державі – це проблема національної безпеки. На сьогодні смертність від онкохвороб займає стале друге місце після серцево-судинних захворювань в структурі загальної смертності», – зазначив Володимир Шамрай.

На церемонії підписання меморандуму були представники обласної та міської влади, зокрема голова облдержадміністрації Валерій Коровій та міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Приїхав і Посол Кореї в Україні Лі Янг-Гу.

«Думаю, що Україна  – це країна великих можливостей, але особливо великі можливості є у розвитку медичної галузі і Україна могла би стати медичним хабом для Європи та країн Близького Сходу. І завдяки події, яка відбувається сьогодні  – це однин з кроків до цієї мети», – зазначив Посол Кореї в Україні Лі Янг-Гу.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій висловив сподівання на розвиток плідної співпраці усіх сторін Меморандуму.

«Ми живемо в історичний час, і наш шлях чимось подібний до того шляху, який пройшла Республіка Корея, коли саме середовище спонукає швидко рухатися і розвиватися. І коли ми сьогодні говоримо про необхідність створення такого центру, це має принципово важливе значення. Дозвольте Вас запевнити, що ті ініціативи, які беруть свій початок на Вінниччині, приречені на успіх», – зазначив Валерій Коровій.

За словами кординатора проекту Віктора Шафранського, попередньо новостворений науково-дослідний центр запрацює не раніше, як через 5-6 місяців.

Варто зазначити, що корейська біотехнологічна компанія «WellMarkerBioCo» за сприяння Посольства Кореї в Україні провела низку переговорів із провідними науково-медичними закладами України.

 

За результатами переговорів прийнято рішення про створення спільного науково-дослідного центру саме у Вінниці.