Сучасний УЗД-апарат отримав ВОКОД від меценатів

Новини 9 листопада, 2017

Новий УЗД-апарат, придбаний за кошти компанії ДТЕК, отримав Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер. Завдяки обладнанню, що відповідає усім європейським нормам та критеріям, лікарі зможуть проводити сучасну ультразвукову діагностику.
Компанія ДТЕК, яка працює з Вінницькою облдержадміністрацією в рамках соціального партнерства виділила понад мільйон гривень на придбання УЗД-системи.
Сьогодні, 9 листопада, в передачі ВОКОД ультразвукової системи нового покоління,взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович, депутат обласної Ради Людмила Головашич та директор з регіональної політики ДТЕК Тетяна Оверіна.
“Це перший пересувний апарат у нашому обласному диспансері. Обладнання незамінне для оперативної високоточної діагностики, як пацієнтів відділення ультразвукової діагностики,яке відкрили у 2015 році, так і важких, ургентних хворих, які знаходяться на стаціонарі. Старий апарат, яким лікарі користуються досі, вже морально застарів і його не можна застосовувати на сучасному рівні. Подароване обладнання збільшить і обсяг, і якість обстежень, значно підвищить ефективність надання допомоги вінничанам. Нова УЗД-система, яку ми отримали, італійського виробництва, дозволяє обстежувати хворих, виконувати весь спектр діагностичних маніпуляцій,виявляти захворювання на ранніх стадіях і своєчасно його лікувати, а також профілактувати недуги”, – зазначив головний лікар ВОКОД, д.м.н Володимир Шамрай.
За словами завідуючого відділенням ультразвукової діагностики ВОКОД Ігоря Іванова,УЗД-апарат експертного класу і обстеження на ньому максимально об’єктивні, адже обладнання дозволяє давати на екран чітку картинку та виявляти найдрібніші пухлини.
“Здійснилася одна із наших мрій, адже ми дуже довго хотіли щоб нам придбали такий апарат.Він був нам необхідний,адже минулого року у відділені обстежено 12910 пацієнтів, яким було виконано 79260 досліджень. Ми вже більше місяця тестуємо обладнання у нашому диспансері, працювати на ньому зручно. Одна із переваг апарату, те що він пересувний, важить 6,5 кілограм, може працювати без використання стаціонарного джерела живлення, на акумуляторах.Також його без проблем можна принести до пацієнта. УЗД-система нового покоління і обладнана всіма необхідними датчиками”, – зазначив Ігор Іванов.
За словами голови облдержадміністрації Валерія Коровія, сьогодні спільне завдання як медиків, так і обласної влади зробити Вінницький обласний клінічний онкодиспансер найкращим в Україні. Аби заклад був конкурентоспроможним не лише з державними, а й з приватними лікарнями.
“Ми маємо підняти на новий якісний рівень лікарні третього рівня, це ті, які надають спеціалізовану медичну допомогу. Одним із таких закладів є обласний онкологічний диспансер. Він має бути найкращим в Україні. Сьогодні це стратегічне завдання, яке стоїть перед нами і ми в цьому напрямку рухаємося. Так, в минулому році за рахунок фонду регіонального розвитку зроблено реконструкцію гінекологічного відділення. Цьогоріч розпочато капітальний ремонт урологічного. Важливо, аби цьогоріч завершити виготовлення проектно-кошторисної документації щодо реконструкцію поліклінічного відділення диспансеру. Адже поліклініка розрахована на прийом 120-150 пацієнтів вдень,а, насправді, лікарі приймають більше 350 пацієнтів. Реконструкція поліклінічного відділення дасть можливість уникнути наявних черг. Паралельно, крок за кроком будемо забезпечувати диспансер сучасним обладнанням. Зокрема, в наступному році буде придбано комп’ютерний томограф вартістю у 15 мільйонів гривень. Апарат вкрай необхідний для якісної діагностики. Переконаний, що за 2-3 роки зробимо значний крок в напрямку надання більш якісної допомоги в даному медичному закладі”, – зазначив Валерій Коровій.
Для компанії ДТЕК соціальне партнерство з регіонами, де працюють більше ніж відповідальність. За словами директора з регіональної політики ДТЕК Тетяни Оверіної,компанія реалізовує чимало соціальних проектів в медичній галузі.
” Для нас – це люди та їх здоров’я. Саме для них ми прагнемо поступово покращувати умови життя та надання медичної допомоги. Сьогодні кожний мешканець регіону отримав можливість на своєчасну та якісну діагностику. І це найголовніше. Це не перший, та не останній проект ДТЕК, який спрямований на збереження здоров`я людей”, – зазначила Тетяна Оверіна
Головний лікар ВОКОД, д.м.н Володимир Шамрай щиро подякував меценатам та обласній владі, зокрема голові облдержадміністрації Валерію Коровію за нове устаткування.Більше того,головний онколог Вінниччини наголосив , що диспансер завжди відчуває підтримку , як депутатського корпусу обласної Ради, так і облдержадміністрації.
” В 2015 році в нашому закладі було створене нове відділення ультразвукової діагностики . В минулому році завдяки реалізації обласної програми “Онкологія” ми придбали новий УЗД-апарат експертного класу стаціонарний, за сприяння Уряду було куплено ще один. Сьогодні у подарунок отримали портативний апарат . Маємо надію, що наступного року завдяки програмі “Онкологія” вдасться придбати четвертий УЗД-апарат нового покоління. Відтак, зможемо забезпечити діагностику на сучасному, європейському рівні”, – наголосив Володимир Шамрай.