ІІІ Міжнародна мамологічна науково-практична конференція

Новини 1 квітня, 2016

IMG_97881-2 квітня в Києві в приміщенні готелю Русь проходила ІІІ міжнародна мамологічна конференція «Сучасні підходи в лікуванні раку молочної залози» організована лікарнею сучасної онкологічної допомоги ЛІСОД, яка запросила Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер та національний медичний університет ім. Богомольця виступити співорганізаторами конференції. Доповіді на конференції представили провідні фахівці з проблеми раку молочної (РМЗ) з Італії (проф. Зуріда), Німеччини (проф. Резаї та проф. Андрее), Великобританії (проф.Крупа), Ізраїлю (проф. Нава, проф. Кутен, проф. Бернштейн), Нідерландів (проф. Тієховен), Польщі (проф.Колачинська) на чолі з президентом Європейського товариства хірургічних онкологів (ESSO) проф. Аудісіо, а також провідні українські фахівці – професори  Храпач В.В., Чешук В.Є., Ковальов О.О., Шпарик Я.В., керівник центру сучасної мамології клініки ЛІСОД .Жигулін А.В, хірурги-мамологи, лікарі-радіологи і хіміотерапевти більшості онкологічних диспансерів України. За домовленістю із дирекцією Укрпошти випущено ексклюзивну поштову марку присвячену конференції спеціально для доповідачів на секційних засіданнях конференції.

IMG_9842Рак молочної залози одне із найбільш актуальних питань в онкології.  В 2015 р. в Україні зареєстровано  понад 14 тис.  нових випадків РМЗ, у Вінницькій області 575.  У вступній лекції проф. Зуріда зазначив, що результати лікування жінок з РМЗ значно різняться в розвинених Європейських країнах, де 5-річне виживання складає 70-80%, та Азіатських країнах, де 5-річне виживання складає 20-30%. Ключовим питанням покращення результатів лікування є впровадження в клінічну практику сучасних методик і технологій, застосування яких грунтується на результатах багатоцентрових клінічних досліджень. З метою обміну та застосування в практичній медицині створена міжнародна організація EURAMA, в рамках якої проводяться конгреси, тренінги, семінари та інш. Згідно із сучасними даними, ключова роль у виживанні хворих із РМЗ визначається біологічними особливостями пухлини, – зазначив проф. Резаї із Дюссельдорфа, і лише вивчення біологічних властивостей РМЗ у кожної конкретної пацієнтки є запорукою найбільш раціонального лікування, і як наслідок забезпечення високих показників виживання жінок з РМЗ вцілому. На сучасному етапі розвитку онкології необхідним є впровадження в широку медичну практику генетичних досліджень, дослідження мутацій онкогенів, в тому числі із метою виявлення жінок з високим ризиком розвитку РМЗ із вкрай несприятливим перебігом і прогнозом. Більшість доповідачів відмітили позитивний вплив на виявлення пацієнток із агресивним несприятливим перебігом РМЗ «феномену Анджеліни Джолі» – виявленого на генетичному рівні збою, що міг би призвести до дуже несприятливого варіанту РМЗ у відомої американської акторки, якій ще до розвитку РМЗ видалили обидві молочні залози та замістили їх імплантантами.

IMG_9850Одним із ключових завдань конференції було обєднати погляди всіх фахівців , які займаються діагностикою і лікуванням РМЗ – хірургів, радіологів, хіміотерапевтів для того, щоб визначити найбільш ефективний спосіб лікування конкретної пацієнтки а також правильну послідовність онкологічних методів лікування. В хірургічному лікуванні РМЗ значно зросла роль органозберігаючих методів лікування, з висвітлення найбільш сучасних методик якого, власне, розпочалась конференція. Не вдаючись в конкретні деталі, зазначимо, що ряд провідних мамологів значно розширили покази до органозберігаючих операцій не погіршивши при цьому онкологічні результати. Рікардо Аудісіо повідомив, що зараз в ряді європейських країн проводиться багатоцентрове дослідження по онкологічних результатах органозберігаючих операцій із збереженням соска.

Втрата груді при повному її видаленні, а також операції, при яких видаляється значна їх частина завжди психологічно важко переносяться жінками. Тому відновна хірургія у жінок з РМЗ розвивається інтенсивними темпами. Багатьма доповідачами зазначено, що в країнах із страховою медициною медична страховка покриває витрати не тальки на операції по лікуванню РМЗ, але і по реконструктивному лікуванню – чи власними тканинами, чи різноманітними імплантати, а в окремих країнах страхування покриває  також і витрати при операціях на здоровій молочній залозі, коли проводять її корекцію під розміри прооперованої залози з приводу раку. У випадках, коли можливий вибір різних варіантів хірургічного лікування, значно зросла роль самих пацієнток, з якими перед лікуванням проводяться бесіди з роз’ясненням ситуації і пропонується приймати активну участь у виборі методу лікування. Для України в цілому та для нашої області, зокрема, проведення міжнародних форумів такого рівня дозволяє використати і впровадити в клінічну практику найбільш ефективні методики лікування РМЗ, скориставшсь досвідом закордонних колег, на отримання якого витрачені значні кошти і час, «перейшовши» на рівень сучасної науково-обгрунтованої медицини.

Програма конференції (укр.)

Програма конференції (рос.)