Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю до 70-річчя ВОКОД «Сучасні підходи в лікуванні онкологічних хворих»

Новини 21 травня, 2015

Сумна статистика говорить, що за останні 100 років по рівню захворюваності в світі онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге. Щороку у 10 млн. людей виявляють злоякісні новоутворення. В Україні ситуація ще складніша. Саме тому вирішення даної проблеми є надзвичайно актуальним. Час не стоїть на місці і, звичайно, з’являються нові підходи до лікування онкологічних захворювань.

2_VOCOD70В рамках відзначення 70-річчя Вінницкього обласного клінічного онкологічного диспансеру (ВОКОД) 21-22 травня 2015 року у м. Вінниці відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні підходи в лікуванні онкологічних хворих». Її метою було підвищення рівня кваліфікації лікарів-онкологів, обмін досвідом та обговорення нових, більш якісних стандартів лікування злоякісних новоутворень.

Захід був організований за участі та безпосереднього сприяння МОЗ України, Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації, ГО Асоціація онкологів Поділля, Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Генеральним партнером конференції виступила фармацевтична компанія  «Roche Україна». Значний внесок в організацію зібрання зробили лідери фарм-індустрії: Pfizer, Фармак, AstraZeneca, Sanofi, Nutricia. Dr.Reddy’s, Ipsen та інші.

16_VOCOD70В роботі конференції були задіяні спеціалісти не лише з України, але й закордонні колеги, зокрема із Польщі. Зареєструвалося 458 учасників, серед яких 2 академіки НАН України, 29 докторів медичних наук, 44 кандидати медичних наук, 8 заслужених лікарів України, виступили зі своїми доповідями. Крім того, провідні спеціалісти, науковці та фахівці Націонільного інституту раку, науково-дослідних інститутів урології, отоларингології та ендокринології, науковці кафедр онкології 7 медичних університетів та 2 медичних академій післядипломної освіти, головні лікарі та лікарі-ординатори онкологічних закладів із 23 регіонів України та лікарі приватних клінік стали учасниками конференції.

27На урочистому відкритті з вітальним словом виступили: заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації – Івасюк І.Д., директор Департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації – Бабій Т.Ф; заступник голови обласної Ради – Солейко Н.П.; головний онколог МОЗ України  – проф. Чешук В.Є., ректор ВНМУ ім. М.І. Пирогова – академік НАМН України, проф. Мороз В.М, а також головні лікарі протипухлинних закладів України.

Пленарне засідання розпочалося з доповіді проф. Болюха Б.А. «Історія розвитку онкології Вінниччини». Актуальні проблеми сучасної онкології та їх вирішення були висвітлені у виступах провідних фахівців в галузі онкології: проф. Чехуна В.Ф., проф. Ковальова О.О. та д.мед.н. Крячок І.А.

В подальшому свою роботу конференція продовжила у секційних засіданнях: Хіміотерапія, променева терапія, методи діагностики в онкології, анестезіологія та реанімація в онкології; Мамологія; Хірургія пухлин голови та шиї; Торако-абдомінальна онкохірургія; Онкогінекологія та урологія.

10_VOCOD70На секційних засіданнях мали слово провідні спеціалісти із України та Польщі, зокрема фахівці із Свентокшиського онкоцентру, м. Кельце.

Протягом двох днів конференції доповідачі та учасники активно працювали над окресленим колом питань, знайомились з  передовими методиками застосування сучасних технологій в  діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань, обмінювались досвідом із власної практичної діяльності та закордонних фахівців.

Високий рівень організації конференції, актуальні доповіді та практичні поради оцінили її учасники, представники преси та запрошені гості. Безумовно, ще є до чого прагнути, покращувати рівень вітчизняної онкології, роблячи такі невеликі, але правильні кроки, можна з упевненістю сказати, що фахівці даної сфери на вірному шляху своєчасного та якісного лікування людей.

Збірник тез доповідей (завантажити в PDF)

Програма конференції (завантажити в PDF)

Буклет “70 років ВОКОД” (завантажити в PDF)