Перенесіть манікюр і запишіться на діагностику молочних залоз

Новини 10 листопада, 2021

Рак молочної залози – небезпечна, а при відсутності лікування, смертельна хвороба, до того ж – найчастіша із «жіночих раків». В Україні щороку тисячі жінок вперше чують про такий діагноз. Жахливою є статистика занедбаних випадків. Так, за останній рік близько 25% пацієнток на Вінниччині звернулись до мамолога з пухлиною молочної залози у занедбаному стані. Що є неприпустимо, оскільки це зовнішня локалізація. Тоді ж, як тільки у  33% хворих злоякісне новоутворення діагностували у І стадії.

При цьому, статистика свідчить, що більше 95% випадків захворювання на рак молочної залози можна повністю вилікувати за умов своєчасної діагностики недуги. Для цього потрібно аби візити до лікаря-мамолога, УЗД чи мамографія стали регулярними для жінок, – каже доцент кафедри онкології, променевої діагностики та променевої терапії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, онкомамолог Подільського регіонального центру онкології Володимир Дроненко.

«Запитайте саму себе: А коли я останній раз була у мамолога? Переконаний, що половина із вас швидше нагадає дату останнього манікюру чи похід до перукаря. Парадокс, правда? Жінки турбуються про свою зовнішність, але мало кого турбує що «всередині», тобто, що із здоров’ям. Відтак, мало хто може пригадати дату візиту до лікарня з профілактичною метою. Одні забули через те, що давно це було, інші взагалі не практикують таке і живуть за принципом: якщо нічого не болить – значить здорова. Та, інколи це не так, наприклад рак молочної залози на перших стадіях взагалі ніяк не проявляє себе і хвороба розвивається безсимптомно. А тому не  потрібно чекати зручного часу (він може так і не настати або буде запізно), необхідно усвідомлено відноситися до самого цінного, що у вас є – до свого здоров’я вже сьогодні. Тож не зволікайте із профілактичною діагностикою, запишіться на УЗД, якщо вам не виповнилося 40 років, чи на мамографію, якщо вам уже 40 та обов’язково на консультацію до мамолога незалежно від віку.

Не покладайтеся на самоконтроль і самообстеження молочних залоз, вони можуть бути хибними. А якщо ви уже щось знаходите у молочній залозі, бачите зміни на шкірі чи то виділення з соска, не потрібно боятись, адже наприклад із  40 жінок, що виявили самостійно пухлину, лише в однієї виявиться новоутворення злоякісного характеру. У будь якому разі, не зволікайте, звертайтесь на консультацію до мамолога Подільського регіонального центру онкології. Тільки щорічні медичні скринінги дають можливість діагностувати недугу вчасно, на ранньому етапі зародження хвороби, вилікуватись, і бути у пожиттєвій ремісії» – зазначив Володимир Дроненко.

Рак молочної залози діагностується у жінок будь-якого віку, однак в більш старшому віці рівень захворюваності зростає. Пильнішими необхідно бути і тим, хто знаходиться в групі ризику.

«До так званої групи ризику відносять: жінок з обтяженим спадковим анамнезом (хтось із кровних рідних: мама, сестра хворіли на рак молочної залози), пізнім першим дітонародженням, безпліддям; пізньою менопаузою (55 років і старші); грудним вигодовуванням менше одного року; підтвердженою мутацією генів BRCA-1 або BRCA-2; тривалою гормонозамісною терапією після менопаузи, абортами, травмами, ендокринними захворюваннями, тощо», – розповів Володимир Дроненко.

Аби пройти діагностику чи отримати фахову консультацію мамолога у Подільському регіональному центрі онкології потрібно: взяти направлення у сімейного лікаря та для зручності попередньо записатися на прийом. Це можна зробити  через офіційний сайт ПРЦО, або  за телефоном: (0432) 56-08-25, 067-45-52-460 (Київстар), 050-01-05-805 (Vodafone).

Будьте здорові!!!