Сучасні аспекти діагностики та лікування раку яєчників. Міжобласна конференція

Новини 20 травня, 2016

9may201620 травня в актовій залі обласної лікарні ім. М.І. Пирогова лікарі з Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей обговорювали сучасні аспекти діагностики та лікування раку яєчників. У науково-практичній міжобласній конференції, яка відбулася за сприяння Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА, ВОКОД та ГО Асоціація онкологів Поділля. В заході прийняли участь більше 200 фахівців  онкологів, гінекологів, онкогінекологів, хіміотерапевтів, радіологів, медичних генетиків.

Спікерами виступили провідні фахівці в діагностиці та лікуванні раку яєчників в Україні.

  • Алла Борисівна Вінницька д.мед.н., професор, член Європейського товариства медичних онкологів, головний лікар лікарні ізраїльської онкології LISOD.  Дійсний член: Європейського товариства медичних онкологів (ESMO); Європейського товариства раку шийки матки (ЕССА); Американського товариства клінічних онкологів; Європейського товариства гінекологічної онкології (ESGO); Українського товариства онкології.
  • Сергій Вікторович Клименко д.мед.н., професор кафедри внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, завідувач відділу медичної генетики Інституту експериментальної радіології,  старший науковий співробітник відділу гематології та трансплантології Інституту клінічної радіології ДУ «Науковий центр радіаційної медицини АМН України», головний позаштатний спеціаліст МОЗ України по спеціальності «гематологія» .   

8may2016Професор Сергій Клименко в своїй доповіді підняв проблему важливості тестування мутацій генів BRCA1 та BRCA2  у жінок, що знаходяться в групах ризику, адже у пацієнток, у яких виявлено мутації цих генів вірогідність захворіти на рак молочної залози складає 65%, а на рак яєчників – 40%. Сергій Клименко наголосив, що вкрай важливо вчасно обстежувати жінок молодого віку, пацієнток з наявністю двох або більше родичів, які страждають на рак молочної залози або рак яєчників, а також при наявності у цих пацієнтів онкопроцесів, спадково повязаних з раком молочної залози та яєчників.   

16may2016Головний лікар лікарні ізраїльської онкології LISOD Алла Вінницька зауважила, що в той час, коли МОЗ України декларує необхідність інтеграції приватної і державної медицини, Вінницький обласний клінічний онкодиспансер та лікарня ізраїльської онкології LISOD давно і дуже успішно співпрацюють. Прикладом є організація та проведення на початку квітня міжнародної мамологічної конференції в Києві, спікерами якої були провідні європейські фахівці, та, звісно, теперішній захід. Пані Вінницька виступила із надзвичайно змістовною та цікавою доповіддю “Проблеми лікування раку яєчників. Де ми знаходимось і куди ми йдемо”. Головний лікар лікарні ізраїльської онкології LISOD зокрема зазначила, що при вчасному зверненні і правильному підході до лікування, 15 відсотків хворих на рак яєчників мають шанс на одужання. Доповідь Алли Вінницької закінчилась справжньою дискусією, головний лікар LISOD відповіла на безліч запитань від присутніх в залі колег.

4may2016Головний лікар ВОКОД Володимир Шамрай відмітив актуальність проблеми сучасних підходів лікування та діагностики раку яєчників, адже сьогодні в обласному канцер-реєстрі перебуває 1218 хворих з таким діагнозом. Кожного року на Вінниччині реєструється близько 150 випадків вперше виявленого раку яєчників, 90 жінок щороку помирає від цієї хвороби. Головний онколог області наголосив, що участь в подібних науково-практичних заходах дозволяє лікарям вдосконалюватися і підніматися на якісно новий, вищий рівень у своїй роботі.