Відділення пухлин голови та шиї

operationУ вересні 1981 року в складі Вінницького обласного онкологічного диспансеру організовано одне з перших в Україні «Відділення пухлин голови та шиї» на 40 ліжок. Ініціатором створення відділення став головний онколог області Павло Антонович Вишневський і головний лікар онкодиспансеру Остапенко Іван Іванович. Першим завідуючим став Якубзон Володимир Давидович, який працював до 1990 року. З 1990 року по теперішній час відділення очолює кандидат медичних наук, доцент, онко-ЛОР вищої категорії Орлов Валерій Георгійович.

Необхідність організації відділення диктувала висока захворюваність на злоякісні новоутворення голови та шиї та відсутність високоспеціалізованого закладу в регіоні.osmotr

У відділенні пухлин голови та шиї лікуються хворі із пухлинами ЛОР-локалізацій (гортань, гортаноглотка, ротоглотка і носоглотка; додаткові пазухи носа і носової порожнини), органах щелепно-лицевої ділянки (в тому числі на великих слинних залозах); захворюваннями щитовидної залози (хворі з підозрою на рак і раком щитовидної залози) і на шляхах метастазування, і метастазів  інших органів голови та шиї; проводиться хірургічне лікування офтальмологічних хворих (пухлини повік, додатків ока і очного яблука). Широко використовується кріогенний метод лікування хворих на рак шкіри, рак губи, залишкові пухлини ротової порожнини після ТГТ, лікування обмежених рецидивів. У відділені виконуються різноманітні оперативні втручання, включно з органозберігаючими; впроваджені пластичні методики по ліквідації дефектів лікування на різних органах

На сьогоднішній день в нашому відділенні виконується весь спектр хірургічного лікування хворих з новоутвореннями ділянки голови та шиї, як з доброякісною так і злоякісними пухлинами на світовому рівні (окрім пухлини головного мозку, які лікуються у відділенні нейрохірургії).

Відділення пухлин голови та шиї є базою по підготовці лікарів-інтернів по циклів: онкології, оториноларингології, офтальмології, щелепно-лицевої хірургії, дерматології.

В квітні 2013 року закінчено ремонтні роботи у відділенні. Відтоді пацієнти отримують кваліфіковане лікування у покращених умовах..

head_neck_kolektiv
Колектив лікарів відділення пухлин голови та шиї ВОКОД