Відділення онкохірургії

kovalchuk640_2

Хірургічне відділення працює від заснування Вінницького обласного онкологічного диспансеру. Відділення розташоване на 3 поверсі, ліжковий фонд розрахований а лікування 25 хворих. Щорічно у відділенні виконується більше 1000 оперативних втручань, переважно на органах травлення та черевної порожнини: на шлунку, тонкій та товстій, зокрема на прямій кишці, підшлунковій залозі, печінці, селезінці, також з приводу пухлин м’яких тканин, зокрема, заочеревинного простору. Оперативна активність складає в середньому близько 97%.

На протязі багатьох років відділення очолює кандидат медичних наук, доцент, онкохірург вищої категорії Ковальчук Анатолій Пилипович. У відділенні працює ще 5 лікарів, з них 2 також мають науковий ступінь кандидата медичних наук. В лікувальній роботі також приймає участь доцент Кафедри онкології, променевої діагностики та лікування, кандидат медичних наук Какарькін О.Я.

У відділенні традиційно, на протязі багатьох років виконуються оперативні втручання підвищеної складності: панкреатодуоденальні резекції, панкреатектомії, комбіновані та розширені оперативні втручання при місцево поширених пухлинах шлунку (комбіновані гастректомії з резекцією хвоста підшлункової залози, спленектомією, резекцією товстої кишки, печінки), прямої кишки (комбіновані внутрішньочеревні резекції з резекціями сечового міхура, сечоводів, внутрішніх жіночих статевих органів). Також значного поширення набули сфінктерзберігаючі ультранизькі резекції прямої кишки із застосуванням степлерних анастомозів.

За останні 2 роки широко впроваджено малоінвазивні, лапароскопічні втручання: лапароскопічні, в тому числі ультранизькі передні резекції прямої кишки, лівобічні та правобічні геміколектомії, в тому числі комбіновані резекції, впроваджуються лапароскопічні операції на шлунку, жовчних шляхах, лапароскопічне стадіювання, біопсії для вироблення більш диференційованого індивідуального підходу в лікуванні онкохірургічних хворих. Впровадження малоінвазивних лапароскопічних методик, завдяки зменшенню операційної травми дозволяє зменшити тривалість післяопераційного лікування, полегшує його перебіг, зменшує ризик ускладненнь.

Колектив лікарів відділення онкохірургії ВОКОД