Відділення радіонуклідної діагностики

atomic640Відділення радіонуклідної діагностики засновано на базі Вінницького облонкодиспансеру у 1981 року. Головний лікар Остапенко І.І. відразу приклав значних зусиль і придбав необхідне на той час для роботи обладнання.

Значна модернізація лабораторії відбулась в 1989 – 1990 роках завдяки придбанню гамма -камери МВ-9200 виробництва Угорщини та ГКС -301Т вітчизняного виробництва. Тоді ж лабораторія зміцнилась технічними працівниками інженером та дозиметристом. З 1990 року лабораторію очолює Остапенко В.І.- лікар вищої категорії.

На теперішній час у відділенні працюють 5 лікарів, 10 медичних сестер, інженер-радіолог, дозиметрист і 2 молодші медсестри.

Щорічно у відділенні проходять обстеження до 6,5 тис. онкохворих. Зокрема, досліджень кісток скелету 49-50%, сцинтіграфії щитоподібної залози 1-1,5%, дослідження лімфатичних вузлів (позитивна лімфосцинтіграфія )-1%, дослідження нирок – сцинтіграфія 2%, радіоізотопна ренографія -32%, дослідження печінки 17%.

atomic640_1Унікальність радіоізотопних методів дослідження полягає в їх функціональності, що дозволяє дослідити фізіологічні та патофізіологічні процеси, які відбуваються в організмі. Це досягається застосуванням радіофармпрепаратів, здатних селективно накопичуватися в певних морфологічних структурах або відображати динаміку перебігу в органі фізіологічних та біологічних процесів.

Співробітники відділення постійно підвищують свою кваліфікацію  приймаючи участь в конференціях, семінарах та з’їздів по ядерній медицині. Активно приймають участь у впровадженні нових методик і проведенні санітарно просвітницької роботи серед пацієнтів, приймають участь у підготовці студентів медичного університету, коледжу та постійних курсів підвищення кваліфікації медичних працівників.

Свої перспективи колектив відділення бачить у впровадженні нових методик радіоізотопної діагностики на основі використання нових радіофармацевтичних препаратів та обладнання.

kolektyv1280

Колектив відділення радіонуклідної діагностики