Відділення променевої терапії

640Будівництво спеціалізованого корпуса для радіологічного відділення розпочато в 1968 році. Новий структурний підрозділ у складі Вінницького онкологічного диспансеру розпочав свою роботу в грудні 1969 року. Організатором радіологічної служби Вінницької області та першим завідуючим радіологічного відділення ВООД був Стебало С.Ф.
Для проведення променевої терапії в той час використовувався апарат дистанційної гама-терапії «ЛУЧ» і проводились ручні укладки джерел ІВ. Спочатку променева терапія застосовувалась лише для лікування онкогінекологічної патології, як самостійний та післяопераційний метод. В цей період вперше в Україні було встановлено та впроваджено в практику використання лінії автоматичної передачі джерел іонізуючого випромінювання для проведення сеансів контактної гама-терапії .
З 1976 року поступово розширювався перелік локалізацій онкологічної патології в лікуванні яких застосовувалась променева терапія.
В 1979 році було проведено заміну апарата ДГТ «ЛУЧ» на більш досконалий «АГАТ-Р».
З 1981 року завідував радіологічним відділення ООД Щурський В.О. В цей період відбувалось поступове розширення застосування променевої терапії, як елемента комбінованого лікування онкологічної патології. Вперше розпочато опромінювання пухлин молочної залози, в т.ч. інтенсивний передопераційний курс.
У радіологічному відділенні ВОКОД вперше в СРСР було введена в практику робота по системі «Єдиного радіолога», що означає проведення сполучено-променевого та інших методів променевого лікування одним лікарем-радіологом, який одночасно веде хворого як терапевт. Ця методика застосовується лікарями відділення до теперішнього часу.
В 1986 році після аварії на ЧАЕС відділення здійснило прийом більше 1500 потерпілих з подальшим розміщенням і початковим лікуванням.
В 1991 році встановлено другий апарат ДГТ «АГАТ – С», в 1994 здійснено перехід від «ручної» методики проведення контактної гама-терапії на сучасне проведення контактного лікування на апараті «АГАТ-ВУ», що дозволило проводити сполучено-променеву терапію на більш сучасному рівні.
В 2005 році на базі радіологічного відділення було встановлено спіральний комп’ютерний томограф, що дало можливість ввести в практику адекватну перед-променеву підготовку хворих. Після встановлення та введення в експлуатацію апарата ДГТ «Cobalt-60 F» і плануючої системи можливості променевого лікування онкологічних хворих збільшились.
З 2009 року відділення очолює Григоренко С.В. Застосовуються всі сучасні методики, характерні для країн після -радянського простору згідно з технічними можливостями.
На початку історії існування радіологічної служби області у відділенні в рік проліковувалось 150-180 хворих. В останні роки променеве лікування отримує більше 2500 хворих щорічно.
У відділенні працює 65 співробітників, з них 15 лікарів. На теперішній час відбувається реконструкція корпусу.

kolektiv1280

Колектив лікарів відділення променевої терапії ВОКОД