Відкриті листи Прем’єр-міністру України та Міністру охорони здоров’я України від керівників закладів охорони здоров’я, які надають допомогу онкологічним хворим

Новини 3 вересня, 2021

В Україні карантин діє?
На перший погляд питання риторичне, правда ж. А виявляється не для всіх.
Адже згідно рішення Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 року в нашій державі адаптований карантин, а також режим надзвичайної ситуації продовжено до 1 жовтня 2021 року.
Водночас, НСЗУ здається вирішило знехтувати цією постановою Уряду №855, бо як інакше ще назвати їх рішення щодо зменшення коефіцієнту за встановлення карантинних обмежень, який становить 1,9 для надавачів медичних послуг. В даному випадку мова йде про онкоцентри і онкодиспансери. Простіше кажучи, згідно цього необґрунтованого рішення НСЗУ хоче недофінансувати/недодати/забрати лише в Подільського регіонального центру онкології із двох пакетів(хіміотерапевтичного і радіологічного) в рамках програми медичних гарантій, більше 26 мільйонів гривень. А це 16,6% від загальної суми договору з НСЗУ. І пропонують підписати нам, керівникам закладів, новий договір, точніше зміни до нього, з новими умовами, які точно не на користь ні онкохворим, ні медичним працівникам, ні лікарням. Своїми діями вони порушують договір між НСЗУ і ПРЦО про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Де в одному із пунктів чітко прописано що за даними пакетами  НСЗУ має право ініціювати внесення змін не раніше , ніж через 3 місяці після закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, чи за 3 місяці до закінчення дії договору, зважаючи на те, що наступить раніше.
Тож, які підстави проводити перерахунок суми договору?
Це однозначно є порушенням умов договору.
Про які безкоштовні «хімії» ми можемо говорити?
Де взяти «безкоштовні ліки», які щодня потребують пацієнти і які держава обіцяє в усіх можливих радіо- і теле-ефірах, з шпальт газет та Інтернетресурсах?
Про які підвищені заробітні плати лікарям, медичним сестрам, санітаркам та іншим працівникам медзакладів може йти мова?
Біда, так саме біда, в тому що робиться це ще й за чотири місяці до закінчення року. Коли медзаклади діючи згідно свого прогнозованого фінансового плану почали оголошувати тендера на закупівлю наприклад ліків, обладнання.
До чого це призведе? Скажу лише на прикладі нашого онкоцентру. – Не буде придбано необхідного обладнання, на яке ми цьогоріч розраховували, нам доведеться відмовитися від здійснення запланованих закупівель лікарських засобів та виробів  медичного призначення   для проведення лікування онкологічних хворих, це погіршить якість харчування хворих, а рівень заробітної плати наших працівників, поверне нас до ситуації 2019 року, тобто люди будуть отримувати лише мінімальну заробітну плату. Адже відповідно до фінансового плану,  частка заробітної   плати складає  64,4 %  суми договору з НСЗУ.
Такі рішення однозначно погіршать якість онкологічної допомоги, та змусить нас надавати медичні послуги на платній основі, що суперечить задекларованій державою медичній реформі.
З боку держави, в особі НСЗУ – це не чесно і несправедливо!!!
Переконаний, що інформацію необхідно донести до керівництва держави Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. Що разом із колегами майже з усіх онкологічних закладів України робимо у відкритому листі.

Лист до Прем’єр-Міністра у форматі PDF

Лист до Міністра охорони здоров’я у форматі PDF

Р.S. Колегам, які підписалися під листом, дякую за солідарність і відстоювання прав онкопацієнтів і працівників онкоцентрів.

Здоров’я нам усім!!!