Родимки, невуси, пігментні плями є у кожного! Ну майже у кожного!!!До них ми часто звикаємо і за ними не спостерігаємо, більше того, навіть перестаємо помічати. І мало хто задумується, що бездоглядні родимки є підступними і здатні зіпсувати здоров’я та життя. Тим більше, що факторів, які підвищують ризик перетворення доброякісних новоутворень на злоякісні сьогодні багато, каже ЛОР-онколог Подільського регіонального центру онкології @Савва Магдебура.
Відтак, аби не пропустити небезпечну родимку, каже лікар, потрібно за ними
пильнувати.
«Оглядати свої родимки потрібно регулярно всім без винятку- хоча б раз в 6 місяців. Так, родимка-це доброякісне новоутворення, але під впливом певних чинників вона може перероджуватися в меланому шкіри. До речі, меланома більше відома населенню як рак шкіри, хоча по факту це різні злоякісні пухлини. Меланома в більшості випадків виявляється на відкритих ділянках тіла, на які найбільше діє сонячне випромінювання.
Щоб спровокувати родимку до переродження, необхідний поштовх. А ним може бути пошкодження, надмірне перебування на сонці або солярії. Також важливий чинником є спадковий фактор. А ще звісно ж, травмування, здавлювання або натирання родимок одягом. Якщо родимка знаходиться в місці постійного травмування, тертя або здавлювання, необхідно звернутися до онколога , провести дерматоскопію та можливо її видалити, не чекаючи онкозахворвання», – наголошує Савва Магдебура.
Лікар розповів, що статистично доведено – здатність до переродження в злоякісну пухлину набагато вище у тих родимок, які появляються на шкірі пізніше, а не ті, які у вас з дитинства.
Родимки бувають різної форми і структури. Однак частіше за все небезпечними можуть бути якраз плоскі(поверхневі) утворення, а не випуклі чи волосисті, які чомусь більшість людей вважає «нехорошими».
А це ще раз доводить , що обстеження потребують усі новоутворення на шкірі, навіть , якщо вони є на стопах, долонях, плечах, шиї чи обличчі.
«Виявлення раку на ранній стадії і його адекватне лікування забезпечує стійке одужання у більшості хворих. Якщо не провести лікування своєчасно, то меланома метастазує в інші органи і за короткий час може призвести до смерті хворого. Ідеально, якщо у Вас є родимки, навіть які не створюють дискомфорту, все ж таки раз в 6 місяців потрібно проконсультуватися з приводу них у лікаря і краще нехай це буде дерматолог чи онколог, який у свої практиці набагато частіше зустрічається із раком шкіри і може провести дерматоскопію.
Перевірити свої родимки сьогодні не проблема. Головне потрібно потрапити на прийом до фахівця, який зможе не пропустити переродження доброякісної родимки у злоякісну. В Подільському регіональному центрі онкології для діагностики ми використовуємо дерматоскоп, який дозволяє збільшити підозрілі родимку чи пігментну пляму і детально вивчити структуру новоутворення. За потреби відправити на гістологічне дослідження», – зазначає Савва Магдебура.
Водночас зазначає лікар, уважними до своїх родимок мають бути особливо ті, у кого є рідні з виявленою меланомою, а також людям з світлою шкірою, які легко «згорають» на сонці. Ну і звичайно, йти до лікаря негайно радить онколог, коли почалися зміни у родимках.
До перших симптом, які можуть «говорити» про меланому відносять будь-які зміни:
- асиметрія родимки,
- нерівні краї;
- колір (неоднорідний);
- поява суб’єктивних відчуттів (свербіння то що)..
Пройти сучасну діагностику, а за необхідності дієве лікування можна у Подільському регіональному центрі онкології. Тут наявне необхідне обладнання і працюють досвідчені лікарі, які володіють сучасними методиками лікування доброякісних і злоякісних пухлин .
Записатися на консультацію чи обстеження можна в Кол-центрі лікарні за номерами : (0432) 65-52-71, 067-45-52-460 (Київстар), 050-01-05-805 (Vodafone).