Час показати свої «НЕбезпечні» родимки онкологу!!!

Новини 14 січня, 2022

Родимки, невуси, пігментні плями є у кожного! Ну майже у кожного!!!До них ми часто звикаємо і за ними не спостерігаємо, більше того, навіть перестаємо помічати. І мало хто задумується, що бездоглядні родимки є підступними і здатні зіпсувати здоров’я та життя. Тим більше, що факторів, які підвищують ризик перетворення доброякісних новоутворень на злоякісні сьогодні багато, каже ЛОР-онколог Подільського регіонального центру онкології @Савва Магдебура.

Відтак, аби не пропустити небезпечну родимку, каже лікар,  потрібно за ними

пильнувати.

 «Оглядати свої родимки потрібно регулярно всім без винятку- хоча б  раз в 6 місяців. Так, родимка-це доброякісне новоутворення, але під впливом певних чинників вона може перероджуватися в  меланому шкіри. До речі, меланома більше відома населенню як рак шкіри, хоча по факту це різні злоякісні пухлини.  Меланома в більшості випадків виявляється на відкритих ділянках тіла, на які найбільше діє сонячне випромінювання.

Щоб спровокувати родимку до переродження, необхідний поштовх.  А ним може бути пошкодження, надмірне перебування на сонці або солярії. Також важливий чинником є  спадковий фактор.  А ще звісно ж, травмування, здавлювання або натирання родимок одягом. Якщо родимка знаходиться в місці постійного травмування, тертя або здавлювання, необхідно звернутися до онколога , провести дерматоскопію  та можливо її видалити, не чекаючи онкозахворвання», – наголошує Савва Магдебура.

Лікар розповів, що статистично доведено –  здатність до переродження в злоякісну пухлину набагато вище у тих родимок, які появляються на шкірі пізніше, а не ті, які у вас з дитинства.

Родимки бувають різної форми і структури. Однак частіше за все небезпечними можуть бути якраз плоскі(поверхневі) утворення, а не випуклі чи волосисті, які чомусь більшість людей вважає «нехорошими».

А це ще раз доводить , що обстеження потребують усі новоутворення на шкірі, навіть , якщо вони є на стопах, долонях, плечах, шиї чи обличчі.

«Виявлення раку на ранній стадії і його адекватне лікування забезпечує стійке одужання у більшості хворих. Якщо не провести лікування своєчасно, то меланома  метастазує в інші органи і за короткий час може призвести до смерті хворого.  Ідеально, якщо у Вас є родимки, навіть які не створюють дискомфорту, все ж таки раз в 6 місяців потрібно проконсультуватися з приводу них у лікаря і краще нехай це буде дерматолог чи онколог, який у свої практиці набагато частіше зустрічається із раком шкіри і може провести дерматоскопію.

Перевірити свої родимки сьогодні не проблема. Головне потрібно потрапити на прийом до фахівця, який зможе не пропустити переродження  доброякісної родимки у злоякісну. В Подільському регіональному центрі онкології для діагностики ми використовуємо дерматоскоп, який дозволяє збільшити підозрілі родимку чи пігментну пляму і детально вивчити структуру новоутворення. За потреби відправити на гістологічне дослідження», – зазначає Савва Магдебура.

Водночас зазначає лікар, уважними до своїх родимок мають бути особливо  ті, у кого є рідні з виявленою меланомою, а також людям з світлою шкірою, які легко «згорають» на сонці. Ну і звичайно, йти до лікаря негайно радить онколог, коли почалися зміни у родимках.

До перших симптом, які можуть «говорити» про  меланому відносять будь-які зміни:

  • асиметрія родимки,
  • нерівні краї;
  • колір (неоднорідний);
  • поява суб’єктивних відчуттів (свербіння то що)..

Пройти сучасну діагностику, а за необхідності дієве лікування можна у Подільському регіональному центрі онкології. Тут наявне необхідне обладнання і працюють досвідчені лікарі, які володіють сучасними методиками лікування доброякісних і злоякісних пухлин .

Записатися на консультацію чи обстеження можна в Кол-центрі лікарні за номерами : (0432) 65-52-71, 067-45-52-460 (Київстар), 050-01-05-805 (Vodafone).