Меланома шкіри. Де найчастіше виникає?

Новини 28 травня, 2021
Найнебезпечніше злоякісне новоутворення шкіри – меланома. Це агресивна пухлина, яка швидко розвивається, однак при виявленні на ранній стадії – виліковується.
Дана пухлина може з’явитися як на «чистій» шкірі, так і внаслідок переродження родимки. Як зазначає ЛОР-онколог вищої категорії ПРЦО, к.мед.н. Ігор Феджага, доведено, що у людей в яких тіло «покрити родимками» шансів захворіти на меланому значно більше ніж у тих в кого пігментних плям менше, чи майже немає.
«У більшості випадків меланома виникає саме із родимок. Пігментні плями, невуси є на шкірі у кожної людини. Одні появляються, можна сказати з народження, в ранньому дитинстві, інші – вже протягом дорослого життя. Статистика свідчить, що меланома частіше за все розвивається на фоні «дорослих» родимок. Тому потрібно бути особливо уважними до нових новоутворень, а також тим в кого понад 50 родимок», – наголошує Ігор Феджага.
Виявляється, що ця пухлина має «улюблені місця» на тілі людини. Так, згідно різних досліджень, статистиці у жінок частіше за все меланома локалізуються на ногах(на гомілках), у чоловіків – на спині. Часто виявляють рак шкіри чи меланому на волосистій частині голови. Це важкодоступне місце для самодіагностики, і не завжди людина має можливість побачити, що її родимка/невус почали змінюватися. Адже не можливо як слід роздивитися, що там під волоссям, особливо коли нічого не турбує, або про неї взагалі забули.
«Якщо ваша родимка на голові не турбує, це ще не означає, що вона безпечна. Під впливом різних факторів, вона так само може переродитися у пухлину шкір, меланому. Тому важливо – коли ви бачите якесь новоутворення на голові, не лінуватися, а сходити до лікаря, краще онколога, зробити дерматоскопію. Нехай краще – підтвердиться, що це звичайна родимка, ніж буде втрачено час, не лікувати меланому, а давати їй можливість розвиватися», – наголошує лікар-онколог.
Якщо Вас турбують зміни родимок чи поява нових – обов’язково йдіть до онколога. За кваліфікованою допомогою та сучасною діагностикою звертайтеся у Подільський регіональний центр онкології. Для зручності запишіться на прийом за телефоном: (0432)46-16-27, 56-08-25.
І пам’ятайте, що кожен з нас може дати лише попередню оцінку тим змінам, які відбуваються зі шкірою, остаточну діагностику повинен проводити лікар.
Нагадаємо, що травень – місяць боротьби з меланомою.