“Вусатий листопад”. Вінницькі медики долучилися до всесвітньої акції

Новини 23 листопада, 2021

Вінницькі лікарі-урологи відрощують вуса. До всесвітньої акції “Вусатий листопад” долучилося 4 медики Подільського регіонального центру онкології. Вуса відрощують, аби привернути увагу до чоловічого здоровʼя, зокрема до проблеми захворювання на рак передміхурової залози. Про це нам розповів головний центру онкології Володимир Шамрай.
Додає, вуса медики Подільського центру онкології не голитимуть до кінця листопада. “Вусатий листопад” — ініціатива австралійських медиків. Започаткували її 2004-го року.
Від початку року, каже Шамрай, в області зареєстрували 192 випадки захворювання на рак простати. Нині ця недуга на другому місці серед онкозахворювань у чоловіків. У 70 % випадків недугу виявили на 3 та 4 стадіях.
“У більшості випадків рак діагностують у занедбаних випадках. 260—300 первинних випадків діагностують щороку в області. Кілька випадків — 1 стадія, всі інші — 3, 4 стадії. На жаль, в цих стадіях ми не можемо говорити про радикальне лікування. У нас відсутня культура проведення проходження щорічних оглядів, чоловіки зневажливо ставляться до свого здоровʼя, нехтують простими правила, що після 40 років кожен чоловік щорічно має відвідувати уролога, УЗД та здавати антиген, який може дати ознаки захворювання передміхурової залози”, — каже Володимир Шамрай.
Чим раніше буде виявлена патологія, тим більше шансів на повноцінне життя, каже лікар-уролог Вадим Гончарук. Розповідає, другий рік поспіль у листопаді перестає голитися і запускає вуса.
Суспільне Вінниця
“Ті, хто не носить вуса, всі питають, що спіткало, що сталося. Багато людей питали. Відповідь одна. І воно діє”, — каже Вадим Гончарук.
Лікар-уролог Віктор Камлук вуса відростив за три тижні. Обличчя теж не голить у листопаді, аби привернути увагу до чоловічих проблем зі здоров’ям.
Суспільне Вінниця
Пацієнту центру Віктору Філоненку — 62 роки. Діагноз “аденома простати” чоловіку поставили 2015 року. Каже, спочатку було амбулаторне лікування. Тиждень тому його прооперували. До лікарів, розповідає, звернувся пізно, а огляд потрібно проходити систематично.