У Подільському регіональному центрі онкології з’явилося ще одне сучасне відділення

Новини 20 серпня, 2021

У Подільському регіональному центрі онкології з’явилося ще одне сучасне відділення

Сучасне відділення з усіма умовами для комфортного перебування хворих та роботи медперсоналу, може бути не лише у приватних закладах, а й у державних лікарнях. Саме таке оновлене хіміотерапевтичне відділення сьогодні було відкрито у Подільському регіональному центрі онкології. Реконструкція тривала менше року, за цей час зроблений  ремонт та добудовано два поверхи: четвертий, на якому буде знаходитися додатково 40 ліжок для проведення амбулаторної хіміотерапії та п’ятий, на якому знаходитимуться ординаторські лікарів, їдальні, душові кабіни для працівників відділення. За словами директора онкоцентру, доктора медичних наук Володимира Шамрая розширення площ у хіміотерапевтичному відділені були необхідні вже не один рік.

«Модернізація хіміотерапевтичного відділення – це вирішення кількох проблем одночасно. По-перше, нарешті  створені належні умови і для пацієнтів, і для медпрацівників. По другезмінився не лише вигляд, а у  палатах встановлені ліжка та крісла для проходження хіміотерапії, а й почато оптимізацію хіміотерапевтичної служби ПРЦО загалом. Зокрема тепер є можливість для повноцінного впровадження амбулаторної протипухлинної терапії, є місце для розташування додаткових ліжок та крісел, завдяки чому нам вдасться зменшити черги і кожен хто потребує хіміотерапії зможе її отримати вчасно,  згідно схеми свого лікування. Більше того, значна частина онкохворих працездатного віку, а їх вчасне оздоровлення дасть змогу зменшити відсоток інвалідизації, значно заощадити бюджетні кошти та зменшити витрати на лікування занедбаних випадків. До речі, одним із головних критеріїв під час реконструкції була доступність.  Тому встановлено ліфт, а у відділенні створено окрему палату для маломобільних груп населення», – зазначив директор ПРЦО Володимир Шамрай.

Володимир Шамрай наголосив, що зміни потрібні були вже давно, тому що за останні 5 років кількість пацієнтів, яким необхідна хіміотерапія збільшилась на 50 %. До того ж, в останні роки завдяки ефективності лікування збільшилась довготривалість життя пацієнтів,   сучасні схеми лікування дозволяють долати хворобу в занедбаній формі, відтак   побільшало пацієнтів, які отримують саме амбулаторну хіміотерапію. Так у порівняні з  2016 р. у 2020 році –  на 83%, за перший квартал 2021 р. (порівнянні з 2020 р.) – кількість хворих збільшилась на 67%.При цьому, приміщення та матеріально-технічна база для обслуговування онкоодужуючих не змінювалась.

«Саме тому, взявши за практику досвід світових онкологічних центрів ми почали запроваджувати амбулаторні хіміотерапії (так звані хіміотерапії одного дня). Онкодужуючий приїхав, «прокапався» і поїхав додому, без госпіталізації, а терапію супроводу та дезінтоксикаційну отримає вже за місцем проживання. Звичайно, хіміотерапія різна, є – яка проводиться від декількох годин до двох діб. Тому для тих хворих, які потребують довготривалої хіміотерапії госпіталізації ніхто не відміняв. Їх лікування проводиться у діючому відділені, в якому на початку року був зроблений ремонт за кошти ПРЦО. Повторюся, але проведена реконструкція хіміотерапевтичного відділення дозволить використовувати потенціал онкоцентру для лікування пацієнтів згідно світових стандартів, значно покращяться лікувально-побутові та санітарно- гігієнічні умови перебування хворих та медичного персоналу», – наголосив Володимир Шамрай.

Реконструкцію виконували в межах президенської програми «Велике будівництво».  Кошти на роботи були виділені  із трьох бюджетів: 13 736,073 тис.грн – ДФРР,1526,23 тис.грн – обласного бюджету і 3631,481 тис.грн – власні кошти ПРЦО, які медзаклад отримує зокрема за надання платних послух, участі у клінічних дослідженнях.                                                                                                                                                                                                                                       Сьогодні, модернізоване відділення  оглянули  голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, голова облдержадміністрації Сергій Борзов, народні депутати України. За словами директор онкоцентру Володимира Шамрая оновлене відділення – зразок того, який вигляд повинні  мати всі інші, поки що не відремонтовані приміщення  ПРЦО.

«У попередні роки було  відремонтовано та приведено до європейського рівня всі відділення у хірургічному корпусі, тепер завершена реконструкція в  терапевтичному корпусі. Темп змін і покращення ми не плануємо зменшувати. Маю надію, що найближчим часом розпочнемо вирішувати ще одну  хронічну проблему  – реконструкцію  відділення променевої терапії. Чому хронічна проблема? Тому що її ніхто не вирішує десятки років. Пацієнти відділення мають відчувати, а не чути із чиїхось слів, що таке сучасні відділення, де можна отримувати медичну допомогу. Сподіваюся найближчим часом це питання спільними зусиллями керівництва області ми почнемо вирішувати», – зазначив Володимир Шамрай.

Також, сьогодні була завершена друга черга будівництва бункера, в якому  вже інстальовано лінійний прискорювач. Запустять його у роботу  після встановлення плануючої системи( КТ) та зовнішньої дозиметрії. В онкоцентрі зазначають, що це буде до кінця 2021 року. Нагадаємо, що лінійний прискорювача ELEKTA SYNERGY PLATFORM для променевої терапії був придбаний наприкінці минулого року. Коштував сучасний апарат, а також додаткове обладнання – 49,7 млн грн. З них 44 мільйони – субвенція на соціально-економічний розвиток, яку залучили з державного бюджету народні депутати України від «Слуги Народу» – Анатолій Драбовський та Максим Пашковський. З обласного бюджету було спрямовано близько 30 млн грн, 4 млн грн – власних коштів медзакладу.

«Здійснюючи променеву терапію на лінійному прискорювачі означає – мінімізувати чи зовсім уникати ураження здорових органів, досягати «мішені», тобто ракові клітини, з важкодоступною локалізацією, лікувати пухлини складної форми. Тож дякую керівництву області, народним депутатам України – Анатолію Драбовському та Максиму Пашковському, депутатам Вінницької обласної Ради, які зрозуміли актуальність питання  і посприяли аби на Вінниччині з’явився і почав працювати перший лінійний прискорювач, таким чином допомогли сотням вінничан, які потребують якісної променевої терапії», зазначив Володимир Шамрай.