29 квітня – круглий стіл присвячений проблемі раку нирки (анонс)

Новини 29 квітня, 2016

29 квітня 2016 року о 10.00 в приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбудеться круглий стіл, присвячений  проблемі ранньої діагностики та сучасних методів лікування раку нирку та перспективах її розвитку на Вінниччині.

Організатори – ГО Асоціація онкологів Поділля, Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер, фармацевтична компанія Pfizer.

Актуальність проблеми:

«Щороку на Вінниччині реєструється близько 200 нових пацієнтів з раком нирки, причому у 30% хворих рак у занедбаній стадії. У 20-30% спостерігається віддалене метастазування. 50% хворих потребують проведення сучасних методів хірургічного лікування. Цей метод успішно працює для пацієнтів з першою та другою стадією хвороби, але його застосування не завжди можливе для хворих із третьою та четвертою стадією.

На сьогоднішній день в стандартах лікування онкологічних захворювань України широко застосовується імунотерапія. Даний метод вже давно не застосовується на просторах Європи та США. В світі з 2004 року працює та чудово себе зарекомендувала таргетна терапія, яка не має такого згубного впливу на організм. Для прикладу, з 2009 року в Україні зареєстрований препарат фірми Pfizer (США) Сунітініб (Сутент), але невідомо з яких причин з 2010 року чиновники не включають його в номенклатуру зареєстрованих в МОЗ лікарських засобів. Препарат зареєстровано більше, як в 150 країнах світу, лікування вже отримали 350 тис. пацієнтів. До його застосування середня виживаність пацієнтів була 13-18 міс., після — 19-26 міс. Слід зауважити, що в США за останні 50 років захворюваність на рак нирки збільшилась в 2 рази, проте смертність зменшилась на 35-40% саме за рахунок ранньої діагностики і сучасного лікування таргетними препаратами, згідно світових стандартів. Застосування препарату Сунітініб допомагає уникнути віддалених метастазів і дає можливість вдалого проведення оперативного втручання. В сімдесяті роки п’ятирічна виживаність хворих на рак нирки в США становила 20%, зараз – 70%. В Україні п’ятирічна виживаність хворих на рак нирки не перевищує 40%. Близько 30% пацієнтів гинуть впродовж першого року.

Лікування Сунітінібом не з дешевих — один цикл коштує близько 75 тис. грн, а пацієнт, хворий на рак на нирки, потребує вісім циклів, що становить близько 600 тис. грн. Цього року Вінницький обласний онкологічний диспансер отримав 10 млн. грн. на проведення хіміотерапії (при потребі 104 млн. грн.), зрозуміло, що за рахунок коштів з місцевого бюджету неможливо придбати дороговартісні препарати для проведення таргетної терапії. Але, в разі внесення препарату до номенклатури, можливо б було зробити заявку і отримати цей препарат. Дане питання неодноразово піднімалося керівництвом ВОКОД, головний лікар закладу Володимир Анатолійович Шамрай писав офіційні звернення до МОЗ з проханням включити Сунітініб до номенклатури, але на жаль поки що безрезультатно.

Звичайно є позитивні зрушення, у Вінницькій області запускається програма лікування хворих на рак нирки за допомогою таргетного препарату фірми Pfizer Сунітініб, на яку виділено 3 млн. 600 тис. грн. В даний час, до програми включено 6 хворих. Перший крок застосування надсучасних методів лікування раку вже зроблено, але проблем залишається достатньо.»

У засіданні приймуть участь:

В.А. Шамрай – Головний лікар Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру. Голова правління ГО Асоціація онкологів Поділля. Лікар-онкогінеколог вищої категорії. Кандидат медичних наук, асистент кафедри онкології, променевої діагностики та променевої терапії ВНМУ ім. М.І. Пирогова.

О.Г. Костюк – Доктор медичних наук, доцент., зав. кафедрою онкології, променевої діагностики та променевої терапії ВНМУ ім. М.І. Пирогова. Лікар-уролог вищої категорії.

Р.Г. Церковнюк – Зав. відділенням урології ВОКОД. Лікар-уролог вищої категорії. Кандидат медичних наук, асистент кафедри онкології, променевої діагностики та променевої терапії ВНМУ ім. М.І. Пирогова.

І.В. Мацішевська – Зав. відділенням хіміотерапії. Хіміотерапевт вищої категорії.

Запрошуються представники мас-медіа.