Щоб відвідати уролога та здати онкомаркер на рак простати не потрібно чекати на листопад 2022 і відрощувати вуса

Новини 1 грудня, 2021

Сьогодні перший день зими, а це означає, що вчора був справжній «вусопад». Чоловіки масово голили вуса, які відрощували протягом листопада й таким чином підтримували міжнародну соціальну ініціативу «Movember». Змінювали імідж лише на 30 днів спеціально, аби привернути увагу до проблеми раку простати та яєчка, адже гасло й мета кампанії — «Змінити обличчя чоловічого здоров’я».

Серед тих, хто долучився до акції, звичайно лікарі урологічного відділення Подільського регіонального центру онкології. Так, вже п’ять років підтримує акцію і відрощує вуса лікар-уролог ПРЦО Віктор Камлук. Він зазначає, що в Україні це поки що інформаційна кампанія, а не як в багатьох країнах світу, де під час «Вусатого листопада» ще й збирають кошти на дослідження та лікування раку простати.

«Щороку про «Movember» і його мету говорять все частіше, а учасників, тобто чоловіків, які відрощують вуса стає все більше. І це не лише лікарі урологи та онкологи, а й спортсмени, актори, артисти, громадські діячі. Відтак все більше людей дізнається про таку проблему, як рак простати. А привернення увагу до проблеми – це перший крок до того, щоб її вирішити. Адже багато чоловіків ігнорують планові огляди у лікарів та аналізи, а дарма. Тому що основна проблема у боротьбі з раком передміхурової залози — його пізня діагностика. На перших етапах розвитку пухлина легко піддається лікуванню, але, на жаль, більшість пацієнтів звертаються до лікаря, коли ситуація вже стає критичною. На ранніх стадіях розвитку пухлини специфічні онкологічні скарги відсутні і певний час людина не знає, що хвора. Адже протягом кількох років злоякісне новоутворення може не впливати на життя чоловіка», – зазначає Віктор Камлук.

“Сигналами тривоги” хвороби є часті позиви, прискорене і хворобливе сечовипускання, сечовипускання по краплях, слабкий струмінь, почуття неповного випорожнення сечового міхура, гостра затримка сечі, кров у сечі, постійний біль у спині, стегні чи попереку.

«Кожному чоловікові, який хоче бути здоровим, необхідно регулярно відвідувати уролога. Однієї консультації на рік досить, аби запобігти одному з найбільш поширених онкологічних захворювань серед чоловіків – раку передміхурової залози. Або ж виявити пухлину на ранніх стадіях захворювання. Тому чоловікам віком від 45 років варто систематично проходити профілактичні огляди. Також однією з можливостей своєчасного виявлення підвищеного ризику раку простати є контроль стану передміхурової залози за допомогою аналізу крові, який визначає вміст крові простата-специфічного антигену(ПСА).Аналіз рекомендується здавати чоловікам після 45 років. Важливо підкреслити, що підвищення у крові рівня ПСА не завжди означає наявність раку простати . Це може бути пов’язано і з доброякісними змінами та запальними захворюваннями. Крім того, рівень ПСА в крові може зрости внаслідок прийому певних ліків, або після деяких медичних процедур. Дізнатися, чи пухлина стала причиною відхилення від норми результату аналізу на ПСА можна за допомогою біопсії. Це метод забору клітин з передміхурової залози для мікроскопічного дослідження з метою підтвердження попереднього діагнозу», – зазначив Віктор Камлук.

Слідкувати за своїм здоров’ям чоловіки мають не лише у листопаді, який негласно присвячений «охороні чоловічого здоров’я». Грудень цілком підходить, аби домовитися про консультацію в кваліфікованого уролога-онколога та здачу онкомаркерів. До того ж, для цього зовсім не обов’язково відрощувати вуса.

Пройти якісну діагностику та ефективне лікування можна у Подільському регіональному центрі онкології. Запишіться на прийом через кол-центр ПРЦО: (0432) 56-08-25, 067-45-52-460 (Київстар), 050-01-05-805 (Vodafone).

Будьте здорові!