Актуальні питання діагностики та лікування новоутворень грудної порожнини. 16-17 вересня 2021 р. м. Вінниця

Новини 13 червня, 2021

У Вінниці відбулася міжнародна конференція: «Актуальні питання діагностики та лікування новоутворень органів грудної порожнини»

Програма конференції

Online трансляція конференції (перший день)

Online трансляція конференції (другий день)

Для обміну знаннями та досвідом  кордони давно вже  не перешкода. Більше того, для лікарів, які прагнуть постійно розвиватися і удосконалювати свої знання та навики  навіть не поміха для цього карантинні обмеження. Тепер колеги-медики із різних куточків світу діляться  своїми напрацюваннями, кейсами, техніками і методиками  на заходах нових форматів. До таких відноситься і дводенна науково-практична конференція з міжнародною участю, яка розпочалася сьогодні, 16 вересня у Вінниці. Тема форуму, ініційованого і організованого Подільським регіональним центром онкології  надзвичайно важлива та потрібна: «Актуальні питання діагностики та лікування новоутворень органів грудної порожнини». В ході зібрання спікери/учасники конференції одночасно навчаються самі і навчають колег, аби надавати якісну допомогу пацієнтам та вдосконалювати лікування раку.

Експертами конференції є відомі іноземні фахівці з Німеччини, Італії, Угорщини, а також найкращі українські лікарі у напрямку торакальної та онкоторакальної хірургії.

«З того часу, як в наше життя увійшли локдауни  і карантин в Україні це перша конференція з онкохірургії, яка проводиться не лише онлайн, а й офлайн. Так, обмеження є, іноземні спікери свої доповіді, де відображено сучасний рівень надання онкоторакальної допомоги пацієнтам,  представляють в режимі онлайн, майстер-класи (оперативні втручання) закордонні хірурги проводитимуть в «своїх» операційних.  Однак учасники форуму, які з’їхалися до Вінниці, а це лікарі з усіх регіонів нашої держави маю можливість «вживу» поспілкуватися, і запитати  спеціалістів все що їх цікавить», – наголосив  медичний директор з хірургії ПРЦО Олександр Гудзь.

За його словами, особливо важливо обмінюватися досвідом лікування раку з колегами з різних країн в умовах пандемії, коли вірус новий, невивчений.

«У зв’язку із пандемією пов’язаною із COVID-19, збільшилася кількість пацієнтів із занедбаними видами раку. Відповідно статистики – майже 25%, тобто кожен четвертих хворий – це пацієнти, які дізнаються про свій діагноз, тоді коли злоякісні новоутворення уже на ІІІ-ІV стадії. Відповідно вони потребують складніших оперативних втручань, складніших методів лікування. Тому, сьогодні, як ніколи нам потрібні такі форуми ,аби впроваджувати в свою практику сучасні новітні методи лікування», – підкреслив Олександр Гудзь.

Злоякісні новоутворення шлунку і легень на Вінниччині входять у п’ятірку найпоширеніших пухлин. І така ситуація не лише в нашому регіоні, наприклад, рак легень –  це захворювання №1 у світі за поширеністю серед чоловіків. Найбільше летальних випадків в онкології, теж через рак легень у чоловіків. Лікування раку легень і шлунку постійно вдосконалюється. І такі конференції, каже к.мед.н., зав. торакальним відділенням ПРЦО Сергій Притуляк неабияк, як сприяють цьому процес, тому що своїм досвідом діляться найкращі, а  учасники отримують нові можливості для досягнення кращих результатів у боротьбі із раком.

«Такі заходи стимулюють медичну спільноту розвиватися  та не зупинятися у своїх професійних здобутках. Конференція відбувається у форматі діалогу, тож кожен бажаючий може задати кращим фахівцям в цій царині запитання, обмінятися власним баченням розвитку діагностики та лікування онкологічних захворювань. Форум складається з двох частин.  Перший день наукового зібрання – це  теоретичний день. Обмінюємося своїми здобутками, знаннями, Лайфхаками. Наступний –  присвячено професійним питанням оперативної техніки», –  зазначив Сергій Притуляк.

У другий день форуму, який був присвячений безпосередньо « живій хірургії», розглядалися кілька клінічних випадків. Хоча конференція і відбувалася у Вінниці оперативні втручання виконувалися в операційних Німеччини та Угорщини. Учасники форуму стежили за процесом завдяки телетрансляції з тамтешніх операційних блоків і мали зворотній зв’язок із закордонними колегами, відтак була можливість уточнити усі цікаві їм деталі.

Перша операція із плану конференції, виконувалася в Угорщині. Її робив проф. Йозеф Фурак із «своєї» операційної в університетській клініці, де працює. Він поділився своєю технікою мініінвазивних операцій на легенях в умовах самостійного дихання пацієнта. Тобто коли хворого не підключають до апарату штучного дихання під час оперативного втручання. Завдяки цьому вдається уникнути пошкоджень легень, тож і післяопераційних ускладнень не буде.

Другу операцію викнував Олаф Шега в місті Тройенбрітцен (Німеччина). Він поділився своїм досвідом сублобарних резекцій легень. Це так звані економні резекції при раку легень, які дозволять максимально зберегти легеневу тканину для того, щоб зберегти максимально функціональні результати і легені повністю відновили свою активність.

Також презентував колегам новітню методику – гібридну тунельну резекцію шлунку, яку розробив сам і яку успішно почав застосовувати у своїй практиці к.мед.наук, зав. торакальним відділенням Подільського регіонального центру онкології Сергій Притуляк.

За словами лікаря методика застосовується при рідкісних патологіях шлунку. Таких пацієнтів не багато – із 300 випадків – один. Але методика сучасна і оправдовує себе в українських умовах. Адже, якщо робити стандартну резекцію шлунку( видаляти частину) – це травматичніше для пацієнта, тому що порушується функціональність органу і страждає якість життя хворого. Дана ж методика, каже Сергій Притуляк – гарантує повне відновлення пацієнта.

«Такі оперативні втручання виконуються в складнішому варіанті, який потребує спеціальної техніки, обладнання, одноразових витратних матеріалів, які досить дороговартісні. Гібридні резекції шлунку – це поєднання ендоскопічних резекцій і лапароскопічних. Таку операцію по видаленню пухлин підслизового шару шлунку виконує дві бригади хірургів. Застосовуючи нашу методику таке оперативне втручання робить одна бригада. Ми її адаптували до наших українських умов, виключили використання деяких дороговартісних витратників одноразових, які зазвичай купують пацієнти. Однак саме головне, виконуючи таку операцію зберігається онкологічний результат і не зменшується ефективність та доцільність самого процесу. Технічно їх можна впровадити в широке використання. Вона дає можливість робити резекції шлунку з невеликим розрізом, пацієнт через декілька днів може бути виписаний. Це стане економніше та ефективніше саме для українських пацієнтів та нашої держави в цілому», – розповів Сергій Притуляк.

Організатори конференції мають надію, що почуте та побачене лікарі зможуть узяти «на озброєння» у свою практику. А наступна зустріч торакальних хірургів не заставить чекати себе довго.