Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко відвідали Подільський онкоцентр

Новини 2 листопада, 2021

Сьогодні, під час робочої поїздки на Вінниччину, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко відвідали Подільський регіональний центр онкології. Високопосадовці оглянули  хіміотерапевтичне відділення, де цьогоріч зроблена реконструкція. Крім того, столичні чиновники зустрівся з медперсоналом центру, щоб підтримати у цей непростий час боротьби з коронавірусом, який вносить корективи і в роботу і онкоцентрів.

Головний лікар Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай зазначив, що завдяки реконструкції та розширенню хіміотерапевтичне відділення з’явилася  можливість для повноцінного впровадження амбулаторної протипухлинної терапії.  Адже тут  не лише зроблено ремонт, а також  добудовано два поверхи: четвертий, на якому буде знаходитися додатково 40 ліжок для проведення амбулаторної хіміотерапії та п’ятий, на якому знаходитимуться ординаторські лікарів, їдальні, душові кабіни для працівників відділення.

«Після реконструкції ми змогли почати оптимізацію хіміотерапевтичної служби ПРЦО загалом. Адже тепер є місце для розташування додаткових ліжок та крісел, завдяки чому нам вдасться зменшити черги і кожен хто потребує хіміотерапії зможе її отримати вчасно, згідно схеми свого лікування. Крім того, взявши за практику досвід світових онкологічних центрів ми почали запроваджувати амбулаторні хіміотерапії (так звані хіміотерапії одного дня). Під час робіт була врахована доступність для всіх верст населення. Тому встановлено ліфт, а у відділенні створено окрему палату для маломобільних груп населення. Дані зміни потрібні були вже давно, тому що за останні 5 років кількість пацієнтів, яким необхідна хіміотерапія збільшилась на 50 %, а приміщення та матеріально-технічна база для обслуговування онкоодужуючих не змінювалась», – зазначив директор ПРЦО Володимир Шамрай.

Також перебуваючи у вінницькому онкоцентрі Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко ознайомилися із ходом робіт, щодо запуску в роботу першого на Вінниччині лінійного прискорювача для проведення променевої терапії.

«Обладнання куплене ще на наприкінці минулого року. Аби лінійник почав працювати потрібно було ще придбати дороговартісні плануючу систему (КТ) та зовнішню дозиметрію. Знову ж таки, як із купівлею лінійника, питання по придбанню додаткового обладнання теж буде «закрито» завдяки підтримці народних депутатів Анатолія Драбовського та Максима Пашковського, обласної Ради та ОДА. Наразі, лінійний прискорювач уже змонтовано, у листопаді  буде встановлено дозиметрію і маємо надію що до кінця року будуть проведені роботи по фінальній інсталяції лінійного прискорювача шведської компанії ELEKTA SYNERGY PLATFORM. Щороку, тут зможе проходити лікування 500-600 пацієнтів, яким необхідна променева терапія. Звісно, одного лінійного прискорювача для Вінниччини мало, адже частині хворих і надалі опромінення злоякісних новоутворень буде здійснюватися на апараті з кобальтовим джерелом опромінення», – зазначив Володимир Шамрай.

Водночас Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що важливо аби лінійник був власністю державного онкоцентру, а не придбаний в рамках державно-партнерських проектах. Аби вінничани мали можливість безкоштовно проходити променеву терапію.